Home / SVET / Spojené štáty vyzvali vládu Južného Sudánu k ukončeniu mučenia v krajine a hrozia opatreniami

Spojené štáty vyzvali vládu Južného Sudánu k ukončeniu mučenia v krajine a hrozia opatreniami

NEW YORK 29. novembra (WebNoviny.sk) – Veľvyslankyňa Spojených štátov pri OSN Nikki Haley vyzvala vládu Južného Sudánu k ukončeniu násilia v krajine. Upozornila, že ak úrady nezmiernia humanitárnu krízu a nebudú rokovať o situácii, USA sú pripravené vydať nové opatrenia.

Politička Bezpečnostnej rade OSN v utorok povedala, že „slová už nestačia“ a prišiel čas konať. K činom by sa podľa nej mal odhodlať najmä prezident Salva Kiir.

Odporúčame:
Republikánsky senátor John McCain kritizuje Trumpa za vtipy o Pocahontas

Haley vyhlásila, že vláda nesie primárnu zodpovednosť za vraždenie, znásilňovanie a mučenie, pričom sa má zaručiť o ukončenie štvorročného konfliktu a ochranu ďalšej generácie Južného Sudánu.

Zástupkyňa Južnej Kórey Bintou Keita uviedla, že bezpečnostná situácia v africkom štáte je zúfalá a varovala pred nárastom násilia počas obdobia sucha.

Viac k témam: Južný Sudán, Nikki Haley, USA
Zdroj: Webnoviny.sk – Spojené štáty vyzvali vládu Južného Sudánu k ukončeniu mučenia v krajine a hrozia opatreniami © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Riziko rozsiahlej ruskej ofenzívy je menšie, posily nasadzujú po častiach na roztiahnutý front

Rusko začalo zapájať jednotlivé jednotky svojej novovytvorenej 25. kombinovanej armády do boja na Ukrajine ako posily, čo redukuje pravdepodobnosť novej rozsiahlej ruskej ofenzívy v blízkej budúcnosti.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *