Home / SLOVENSKO / Bratislava vyhlásila zimnú pohotovosť, on-line pohyb vozidiel údržby je možné sledovať na webe

Bratislava vyhlásila zimnú pohotovosť, on-line pohyb vozidiel údržby je možné sledovať na webe

BRATISLAVA 29. novembra (WebNoviny.sk) – Hlavné mesto SR Bratislava v stredu vyhlásilo zimnú pohotovosť. Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa Bratislavy Zuzana Onufer s tým, že prvý posyp robili ráno o 5:30 na Kolibe.

„Počas zimnej sezóny bude v pohotovosti 43 sypačov, 11 multikár, jedna snehová fréza a 88 pracovníkov na ručné čistenie“ dodala. O niektoré cesty v meste sa stará magistrát, ďalšie majú na starosti bratislavské mestské časti.

Ekologická posypová soľ

Pre zimu robí hlavné mesto opatrenia, patrí sem pravidelný monitoring predpovede počasia a monitoring pohybu mechanizmov zimnej údržby cez GPS snímače či preventívny posyp vo vybraných lokalitách. Podľa hovorkyne budú dispečeri hlavného mesta denne kontrolovať frekventované cesty v meste.

Odporúčame:
Donovaly a Šútovce sú pre nákladiaky zatvorené, v Banskej Bystrici kolabovala trolejbusová doprava

Hlavné mesto SR Bratislava na údržbu verejných priestorov vo svojej správe používa posypovú soľ i ekologickú posypovú soľ Solmag, ktorá je šetrnejšia k životnému prostrediu.

„Solmag používa hlavné mesto na mostoch, ich nájazdoch, vo všetkých lokalitách v pásmach hygienickej ochrany spodných vôd, napríklad v lokalite Železná studnička. Slúži tiež na údržbu schodov, lávok, nadchodov a v historickom centre mesta napríklad na Hlavnom a Františkánskom námestí,“ vymenovala hovorkyňa mesta.

On-line pohyb vozidiel zimnej údržby

Zimnú údržbu robí pre hlavné mesto konzorcium A.R.K. technické služby. Zimná pohotovosť je súčasťou zimnej údržby a počas nej musí byť k dispozícii plný počet techniky a pracovníkov, a to 24 hodín denne. Po pokyne magistrátneho dispečingu musí zimná technika a pracovníci vyjsť na zásah do tridsať minút.

„V prípade, že teplota klesá k 0 °C, na pokyn magistrátneho dispečingu posýpa dodávateľská spoločnosť mosty a nájazdy, na ktorých sa aj v suchom počasí zráža voda a tvorí námraza,“ poznamenala Zuzana Onufer a tvrdí, že mesto platí len za objednané výkony zimnej údržby na základe pokynov z mestského dispečingu.

Magistrát zabezpečuje zimnú údržbu na miestnych komunikáciách I. a II. triedy a na nadjazdoch na štátnych cestách v celkovej dĺžke 449 km. Stará sa aj o námestia, verejné priestranstvá, chodníky, lávky a mosty vo výmere 357 643 metrov štvorcových i o 257 zastávok MHD s rozlohou 29 991 metrov štvorcových. Priechodov pre chodcov majú na starosti 1481.

On-line pohyb vozidiel zimnej údržby na webe hlavného mesta môžu obyvatelia sledovať na TEJTO INTERNETOVEJ STRÁNKE.

Viac k témam: Bratislava, zjazdnosť ciest
Zdroj: Webnoviny.sk – Bratislava vyhlásila zimnú pohotovosť, on-line pohyb vozidiel údržby je možné sledovať na webe © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

V okresoch Žilina a Bytča je zvýšené riziko vzniku požiarov, ľudia musia dodržiavať zaásady protipožiarnej ochrany

Okresné riaditeľstvo Hasičského a záchranného zboru v Žiline upozorňuje na dodržiavanie zásad protipožiarnej ochrany.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *