streda , 23 septembra 2020
Home / EKONOMIKA / Automobilový priemyseľ / Japonská automobilka Nissan zatvorí závody v Španielsku, o prácu príde zhruba tritisíc ľudí

Japonská automobilka Nissan zatvorí závody v Španielsku, o prácu príde zhruba tritisíc ľudí

31.5.2020 (Webnoviny.sk) – Španielska vláda informovala, že japonský výrobca áut Nissan Motor Co. sa rozhodol zatvoriť svoje závody na severovýchode Katalánska, čo povedie k strate približne 3 tis. pracovných miest.

Španielske ministerstvo priemyslu vo vyhlásení, ktoré zverejnilo tento týždeň, vyjadrilo ľútosť nad rozhodnutím firmy a vyzvalo vedenie automobilky, aby zvážilo alternatívy.

Odborové organizácie upozornili, že ak Nissan zavrie závod v Barcelone a dva menšie závody v susedných mestách, v miestnom dodávateľskom reťazci automobilky môže byť ohrozených 20 tis. ďalších pracovných pozícií.

Nissan realizuje rozsiahlu reštrukturalizáciu a sústreďuje sa na trhy v Číne, Severnej Amerike a Japonsku.

Trhy v Európe, Rusku a Južnej Amerike prenecháva svojej partnerskej automobilke Renault a trhy v juhovýchodnej Ázii a Oceánii partnerskému výrobcovi áut Mitsubishi.

Viac k témam: prepúšťanie, reštruktualizácia
Zdroj: Webnoviny.sk – Japonská automobilka Nissan zatvorí závody v Španielsku, o prácu príde zhruba tritisíc ľudí © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Daimler zaplatí USA viac ako miliardu dolárov, aby urovnal obvinenia z klamania pri kontrole emisií

Podľa amerických úradov automobilka porušila zákony o ochrane životného prostredia.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *