Home / šport / MOTOR šport / Päťnásobný majster sveta Ogier pokračuje v kariére, nezmení ani tím

Päťnásobný majster sveta Ogier pokračuje v kariére, nezmení ani tím

LONDÝN 29. novembra (WebNoviny.sk) – Päťnásobný majster sveta v motoristickej rely Francúz Sébastien Ogier bude pokračovať v tíme M-Sport a aj druhý rok zostane vo svojom vozidle Ford Fiesta World Rally Car.

Oznámil to v utorok britský tím a ukončil špekulácie o budúcnosti 33-ročného pretekára. M-Sport ďalej informoval, že jeho tímovým kolegom bude aj v nasledujúcej sezóne rodák z Walesu Elfyn Evans, ktorý v seriáli motoristickej rely WRC skončil v uplynulej sezóne na 5. mieste.

Odporúčame:
Neuville víťazom Rely Austrálie, majster sveta Ogier zakončil sezónu štvrtým miestom

Niekoľko mesiacov sa špekulovalo, či Ogier zostane v spomenutom tíme alebo ukončí kariéru po tom, ako odmietol ponuku Citroënu spred niekoľkých týždňov na návrat. Šéf M-Sportu Malcolm Wilson vyvinul veľké úsilie, aby vyhovel Ogierovým finančným požiadavkám a presvedčil ho, aby pokračoval v pretekaní.

„Táto sezóna bola veľmi vzrušujúca, s mnohými tesnými pretekmi, aké sme roky nevideli. Ako jazdec chcem byť rozhodne toho súčasťou. Stále mám z tohto športu emócie a tento tím má tak veľa nadšenia. To rozhodlo, že budem pokračovať aj v nasledujúcom roku a budeme bojovať, aby sme opäť dosiahli úspechy,“ citoval 5-násobného majstra sveta oficiálny portál WRC. „Po fantastickej sezóne pre celý tím je skvelé, že budem jeho súčasťou aj budúci rok,“ dodal.

Viac k témam: M-Sport, motoršport, Sébastien Ogier
Zdroj: Webnoviny.sk – Päťnásobný majster sveta Ogier pokračuje v kariére, nezmení ani tím © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Bývalý pretekár F1 Felipe Massa tvrdí, že ho pred rokmi okradli o titul majstra sveta a je pripravený súdiť sa

Jeho tvrdenie sa opiera o neslávne známu haváriu v Singapure v roku 2008.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *