sobota , 4 júla 2020
Home / SVET / V továrni sa infikovalo vyše dvesto zamestnancov, vedenie spoločnosti ich však núti pokračovať v práci

V továrni sa infikovalo vyše dvesto zamestnancov, vedenie spoločnosti ich však núti pokračovať v práci

26.5.2020 (Webnoviny.sk) – V guatemalskej textilnej továrni malo vyše 200 zamestnancov pozitívny test na koronavírus. V súčastnosti čakajú na výsledky testov ďalších pracovníkov. Úrady dostali začiatkom mája správu, že infikovaní ľudia chodia do práce a vedenie spoločnosti v San Miguel Petapa nezaviedlo žiadne bezpečnostné opatrenia.

Ministerstvo zdravotníctva verí, že vírus začal šíriť jeden zamestnanec. Miestne zdravotnícke úrady 12. mája upozornili na šiestich nakazených spomedzi celkovo 900 zamestnancov továrne a dodali, že vedenie s nimi nespolupracuje.

Viac o téme Koronavírus

Predstaviteľ firmy Francisco Reyes odmietol tvrdenie, že ho úrady informovali o nakazených osobách predtým, ako sa 12. mája rozhodol na dva týždne zatvoriť prevádzku.

Guatemala do nedele ohlásila vyše 3300 nakazených a 58 mŕtvych.

Viac k témam: bezpečnostné opatrenia, Koronavírus, zamestnanci
Zdroj: Webnoviny.sk – V továrni sa infikovalo vyše dvesto zamestnancov, vedenie spoločnosti ich však núti pokračovať v práci © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Zvýšená rádioaktivita na severe Európy pochádza zrejme z jadrového reaktora, jeho poloha je neznáma

Po Rusku uviedli aj ďalšie krajiny, že sa na ich území nestalo nič nezvyčajné, čo by prítomnosť rádioaktivity vysvetľovalo.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *