streda , 15 júla 2020
Home / SVET / Západnou Austráliou sa prehnala silná búrka, desaťtisíce domov a obchodov zostalo bez elektriny

Západnou Austráliou sa prehnala silná búrka, desaťtisíce domov a obchodov zostalo bez elektriny

25.5.2020 (Webnoviny.sk) – Veľkou časťou západného pobrežia Austrálie sa v pondelok prehnala silná búrka. Zatiaľ nehlásia žiadne zranenia. Približne 65-tisíc domov a obchodov zostalo bez elektriny. Búrka poškodila domy a vyvrátila stromy.

V meste Kalgoorlie zostalo bez elektriny 15-tisíc domov. Zástupca Department of Fire and Emergency Services štátu Západná Austrália Jon Broomhall uviedol, že takáto búrka sa objaví raz za desaťročie.

Zasiahla oblasť širokú 1200 kilometrov, a to od Carnarvonu po Cape Leeuwin, pričom nevynechala ani hlavné mesto štátu Perth. Vietor v noci dosiahol rýchlosť viac ako 90 kilometrov za hodinu, v Cape Leeuwin až 132 kilometrov za hodinu, čo je májový rekord od roku 2005.

Dážď zasiahol oblasť širokú 1500 kilometrov a spolu s osemmetrovými vlnami spôsobil záplavy a poničil pláže. Búrka najviac vyčíňala v juhozápadnej oblasti štátu.

Viac k témam: silná búrka
Zdroj: Webnoviny.sk – Západnou Austráliou sa prehnala silná búrka, desaťtisíce domov a obchodov zostalo bez elektriny © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Šéf polície v Hesensku skončil pre škandál s vyhrážkami političke, podozrievajú extrémistov

Ľavicová politička dostala výhražné e-maily po tom, čo sa niekto dostal k jej osobným údajom na policajnom počítači.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *