sobota , 26 septembra 2020
Home / SLOVENSKO / Majitelia fitnescentier dopravu na D1 len spomalili, Matovič ich pozval na stretnutie a kritizuje Kotleby (foto)

Majitelia fitnescentier dopravu na D1 len spomalili, Matovič ich pozval na stretnutie a kritizuje Kotleby (foto)

25.5.2020 (Webnoviny.sk) –
aktualizované 25. mája 11:11

Predseda vlády Igor Matovič (OĽaNO) pozval majiteľov fitnescentier na pondelňajšie stretnutie na Úrade vlády SR. Informoval o tom vo svojom profile na sociálnej sieti. Majitelia fitnescentier totiž ohlásili na pondelok plán zablokovať diaľnicu do Bratislavy, smerom k Triblavine, kde chceli odstaviť celú dopravu.

Viac o téme: Ekonomické dopady koronavírusu

Z pôvodného plánu napokon, aj po premiérových výzvach, upustili a dopravu „len“ spomalili. Cieľom ich demonštrácie bol zámer povoliť v rámci uvoľňovania opatrení súvisiacich so šírením ochorenia Covid-19 aj otvorenie fitnescentier.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Protest za otvorenie fitness centier na diaľnici D1 (fotografie)

„Som veľmi rád, že si organizátori blokovania diaľnice dali povedať, rozhodli sa pôvodný plán nakoniec neuskutočniť a svoj protest zrealizovali len spomalenou jazdou. Z miesta zrazu na Zelenči mám informácie, že jediní, ktorí vytrvalo huckali na pôvodný plán zablokovania diaľnice na šesť hodín, boli prítomné Kotleby (členovia Kotlebovcov – Ľudovej strany Naše Slovensko, pozn. SITA). Úprimne ďakujem za to, že majitelia fitiek odmietli politizáciu čisto hygienickej otázky, a preto, ak majú záujem, pozývam dnes (v pondelok, pozn. red.) na stretnutie na Úrad vlády SR,“ priblížil Matovič.

Viac k témam: Ekonomické dopady koronavírusu, premiér Slovenskej republiky, protest
Zdroj: Webnoviny.sk – Majitelia fitnescentier dopravu na D1 len spomalili, Matovič ich pozval na stretnutie a kritizuje Kotleby (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Pellegrini skritizoval Matoviča za jeho vyjadrenia na adresu nezodpovedných občanov

Podpredseda NR SR Juraj Šeliga (Za ľudí) uviedol v relácii Slovenského rozhlasu RTVS Sobotné dialogy, že dátum 1. októbra bol vybraný operatívne.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *