štvrtok , 6 augusta 2020
Home / SLOVENSKO / Rodina s ťažko postihnutým chlapcom prišla o tisíce eur, podvodník im mal zrenovovať kúpeľňu

Rodina s ťažko postihnutým chlapcom prišla o tisíce eur, podvodník im mal zrenovovať kúpeľňu

22.5.2020 (Webnoviny.sk) – Policajti obvinili podvodníka, ktorý sa obohatil na úkor ťažko zdravotne postihnutého maloletého chlapca. Obvineným je 55-ročný Bratislavčan, ktorý bol už v minulosti za podvod trikrát súdne trestaný. V prípade dokázania viny mu hrozí trest na 3 až 10 rokov.

Muž mal rodine zrenovovať kúpeľňu

Obvinený muž sa vydával za zástupcu obchodnej spoločnosti a s matkou chlapca uzavrel dohodu na úpravu kúpeľne a sociálneho zariadenia pre potreby lepšej zdravotnej starostlivosti.

Ako informovala bratislavská krajská polícia, poškodenému bol z Úradu práce sociálnych vecí a rodiny na rekonštrukciu priznaný peňažný príspevok na takmer 4200 eur.

Poškodený musel vrátiť finančný príspevok

Peniaze postupne odovzdali Bratislavčanovi, ktorý ale rekonštrukčné práce nedokončil a kúpeľňu a sociálne zariadenie odovzdal s chybami. Vykonané práce ani nevyfakturoval, pretože nepracoval v spoločnosti, za ktorú sa vydával.

Keďže poškodený nemohol predložiť riadnu fakturáciu Úradu práce sociálnych vecí a rodiny, musel priznaný finančný príspevok vrátiť.

Viac k témam: finančné podvody, finančný príspevok, obvinenie, podvod, podvodník, rekonštrukcia
Zdroj: Webnoviny.sk – Rodina s ťažko postihnutým chlapcom prišla o tisíce eur, podvodník im mal zrenovovať kúpeľňu © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Disciplinárne konanie s Trnkom bude pokračovať, ku kauze sa už vyjadrila aj etická komisia

Trnka čelí disciplinárnemu stíhaniu pre svoje vyjadrenia k nahrávke rozhovoru s viacnásobne stíhaným Kočnerom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *