sobota , 19 septembra 2020
Home / šport / Futbal / Futbalová sezóna v Škótsku definitívne skončila, titul pridelili Celticu

Futbalová sezóna v Škótsku definitívne skončila, titul pridelili Celticu

18.5.2020 (Webnoviny.sk) – Sezóna 2019/2020 v najvyššej futbalovej súťaži v Škótsku už po pauze spôsobenej pandémiou koronavírusu nebude pokračovať. V pondelok padol definitívny verdikt o tom, že ročník nedohrajú. Majstrovský titul získal Celtic Glasgow, ide už o deviaty celkový triumf “katolíkov” bez prerušenia.

V aktuálnej tabuľke mal Celtic náskok 13 bodov pred mestským rivalom Rangers a mal tiež na svojom konte o jeden zápas viac.

Viac o téme: Koronavírus

Hlavu v smútku majú v klube Hearts of Midlothian z hlavného mesta Edinburghu, pretože obsadili posledné 12. miesto a v ďalšej sezóne budú hrať v II. lige. Nahradiť by ho mal tím Dundee United. Môže však prísť aj k zmenám, keďže v krajine zvažujú reorganizáciu súťaží a počet účastníkov Scottish Premier League (SPL) môže stúpnuť.

Svoju pozornosť už venujeme príprave novej sezóny, aby sme ju mohli začať čo najskôr. Ak to situácia dovolí. Nemáme ilúzie o tom, že návrat do normálu bude komplikovaný a potrvá poriadne dlho,” myslí si výkonný riaditeľ súťaže Neil Doncaster.

Vedenie SPL po ukončení sezóny vyplatí účastníkom odmeny vo výške takmer 8 miliónov eur.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus, Škótsko
Zdroj: Webnoviny.sk – Futbalová sezóna v Škótsku definitívne skončila, titul pridelili Celticu © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Róbert Mak sa po mesiacoch bez klubu dočkal, stal sa súčasťou tímu maďarského šampióna

Dvadsaťdeväťročný bratislavský rodák bol bez klubu od marca 2020.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *