Home / SVET / Trump si na stretnutí s Indiánmi uťahoval z Pocahontas, podľa demokratov to bolo rasistické

Trump si na stretnutí s Indiánmi uťahoval z Pocahontas, podľa demokratov to bolo rasistické

WASHINGTON 28. novembra (WebNoviny.sk) – Americký prezident Donald Trump využil aj pondelňajšiu ceremóniu spojenú s odovzdávaním ocenení vojnovým veteránom z radov pôvodných obyvateľov USA z kmeňa Navahov na to, aby poslal jedovatú poznámku kongresmanke Elizabeth Warren.

Senátorku nešetrí ani vo svojich tweetoch

Táto demokratická senátorka sa stáva pravidelne terčom Trumpových nelichotivých poznámok a odkedy vyhlásila, že má pravdepodobne indiánske korene, ju Trump nevolá inak ako Pocahontas.

Odporúčame:
Trump sľúbil Erdoganovi zastavenie pomoci Kurdom, vo Washingtone to všetkých prekvapilo

Trump hneď po úvodných slovách, v ktorých ocenil obetavosť indiánskych veteránov 2. svetovej vojny a označil ich za „skvelých a veľmi výnimočných ľudí“, prešiel na tému, ktorej sa často venuje aj vo svojich tweetoch, kde senátorku Elizabeth Warren rozhodne nešetrí. „Máme v Kongrese zástupkyňu, o ktorej sa hovorí, že tu bola už veľmi dávno. Volá sa Pocahontas,“ povedal prezident. „Ale viete čo, mám vás rád,“ dodal po chvíli.

Kritika Warrenovej kolegov

Reakcia zo strany senátorky na seba nenechala dlho čakať: „Toto mala byť udalosť, na ktorej budú ocenení hrdinovia, ľudia, ktorí obetovali všetko, čo mali, pre našu krajinu, a ktorí svojím neuveriteľným nasadením zachránili nespočetne veľa životov Američanov a našich spojencov. Je veľmi nešťastné, že prezident Spojených štátov nedokáže absolvovať ani takúto udalosť bez toho, aby začal opakovať svoje rasistické žartíky,“ reagovala senátorka.

Názor, že Trumpove poznámky na stretnutí s veteránmi z radov pôvodných obyvateľov USA boli nemiestne, vyslovili aj niektorí ďalší Warrenovej kolegovia.

Viac k témam: Donald Trump, USA
Zdroj: Webnoviny.sk – Trump si na stretnutí s Indiánmi uťahoval z Pocahontas, podľa demokratov to bolo rasistické © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Náhorný Karabach opustili už takmer všetci obyvatelia, Arménsko prijalo viac ako 100-tisíc utečencov

Cez Hakarský most, ktorý spája Náhorný Karabach s Arménskom, prešlo celkovo 21 043 vozidiel.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *