Home / SLOVENSKO / Nicholsonová vyzýva políciu, Kaliňáka aj prokuratúru, aby začali vyšetrovať nelegálne psie zápasy

Nicholsonová vyzýva políciu, Kaliňáka aj prokuratúru, aby začali vyšetrovať nelegálne psie zápasy

BRATISLAVA 28. novembra (WebNoviny.sk) – Podpredsedníčka NR SR Lucia Nicholsonová (SaS) vyzýva vedenie polície, ministra vnútra a generálnu prokuratúru, aby sa spojili pri vyšetrovaní krutého biznisu, akým sú psie zápasy.

Ako uviedla v utorok na tlačovej besede, na Slovensku sú skutočnosťou psie zápasy, kde zomierajú stovky, možno tisícky psov, či už pri výcviku alebo zápasoch, na čo upozornila redaktorka jednej z televízií.

Odporúčame:
Policajnú streľbu na auto, v ktorom zomrel 17-ročný Tomáš, stále vyšetrujú

„Slovenskej polícii sa ani raz nepodarilo začať trestné stíhanie, aj keď mala niekoľko podnetov,“ povedala s tým, že v Maďarsku sa napríklad podarilo rozbiť niekoľko gangov, ktoré organizovali psie zápasy. „Ide tu o obrovské peniaze, stávky sa pohybujú v státisícoch eur. Ide o týranie tisícok psov,“ zdôraznila Nicholsonová.

Reportérka podľa podpredsedníčky parlamentu disponuje svedectvami ľudí, ktorí upozorňovali štátne orgány na pohrebiská či na týrané psy. „Redaktorka odkryla gang na južnom Slovensku. Má mená podozrivých a svedkov,“ povedala Nicholsonová s tým, že na redaktorku pri tvorbe reportáže strieľali. „Polícia páchateľa prepustila a rieši streľbu ako priestupok. Je načase, aby sa to vyšetrilo,“ uviedla.

Viac k témam: Generálna prokuratúra SR, Lucia Ďuriš Nicholsonová, ministerstvo vnútra SR, Polícia SR, psie zápasy, SaS Sloboda a Solidarita
Zdroj: Webnoviny.sk – Nicholsonová vyzýva políciu, Kaliňáka aj prokuratúru, aby začali vyšetrovať nelegálne psie zápasy © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Na hraničných priechodoch Záhon a Slovenské Nové Mesto sa pre obmedzenia na maďarskej strane tvoria kolóny kamiónov

Polícia v súvislosti s touto situáciou žiada vodičov prichádzajúcich k hraničným priechodom o zvýšenú opatrnosť a ohľaduplnosť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *