sobota , 30 mája 2020
Home / EKONOMIKA / Informatika / Firma Apple začala vyrábať tvárové štíty aj pre zdravotníkov, jeden kus zmontujú do dvoch minút

Firma Apple začala vyrábať tvárové štíty aj pre zdravotníkov, jeden kus zmontujú do dvoch minút

6.4.2020 (Webnoviny.sk) – Spoločnosť Apple začala vyrábať ochranné tvárové štíty pre zdravotníkov. Výkonný riaditeľ Tim Cook na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter v nedeľu uviedol, že firma navrhla a začala vyrábať túto pomôcku.

Najskôr zdravotníci, potom svet

Týždenne chce vyprodukovať viac ako milión kusov, ktoré bude najprv posielať zdravotníkom v rámci USA a potom distribuovať do sveta.

Apple už oznámil, že do sveta pošle 20 miliónov tvárových masiek, ktoré majú pomôcť v boji proti šíreniu koronavírusu.

“Je to naozaj globálne úsilie. Neustále spolupracujeme s vládami na všetkých úrovniach, aby sme zabezpečili, že pomoc dorazí tam, kde ju najviac potrebujú,” uviedol Cook.

Na výrobu používajú aj materiál z Číny

Potvrdil, že prvú zásielku plastových štítov doručili minulý týždeň do niektorých nemocníc v Silicon Valley. Na zmontovanie jedného kusu potrebujú menej ako dve minúty, pričom na výrobu používajú materiály z USA a Číny.

Viac o téme: Ekonomické dopady koronavírusu

Nedostatok vybavenia a pomôcok hlásia zdravotníci z celého sveta. Pomôcť sa im rozhodli aj mnohé iné spoločnosti, napríklad aj z automobilového priemyslu.

Vo Veľkej Británii prisľúbilo približne 1400 majiteľov 3D tlačiarní, že svoje zariadenia využijú na produkciu tvárových štítov pre členov Národného zdravotníckeho systému (NHS).

Viac k témam: Ekonomické dopady koronavírusu, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk – Firma Apple začala vyrábať tvárové štíty aj pre zdravotníkov, jeden kus zmontujú do dvoch minút © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Cieľom vlády bude aj dobre fungujúci eGovernment, vyhlásila Remišová na konferencii ITAPA

Aktuálna koronakríza podľa Remišovej veľmi jasne ukázala, aké dôležité sú pre súčasné fungovanie spoločnosti informačné a komunikačné technológie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *