Home / šport / KHL / Dopingový hriešnik Zaripov pokračuje v KHL, ale nie v klube Metallurg Magnitogorsk

Dopingový hriešnik Zaripov pokračuje v KHL, ale nie v klube Metallurg Magnitogorsk

KAZAŇ 24. novembra (WebNoviny.sk) – Ruský útočník Danis Zaripov podľa očakávanie podpísal kontrakt s klubom Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) Ak Bars Kazaň. Dohoda znie do leta 2019, Zaripov bude hrať s tradičnou dvadsaťpäťkou na drese. Informuje o tom oficiálny web Kazane.

Uspel s odvolaním

Zaripovovi pritom iba v utorok skrátila Medzinárodná hokejová federácia (IIHF) dištanc za porušenie antidopingových pravidiel z dvoch rokov na šesť mesiacov.

Odporúčame:
Zaripov uspel s odvolaním, trest za doping mu skrátili z dvoch rokov na šesť mesiacov

Od štvrtka tak môže znova hrať. V júli mu dali zákaz štartu so spätnou platnosťou od 23. mája za nález pseudoefedrínu.

IIHF teraz skonštatovala, že hráč uspel s odvolaním. Rozhodnutie sa opieralo o rozsiahlejšie dôkazové materiály a expertné stanoviská v porovnaní s prvotným verdiktom.

V hre bolo aj pôsobenie v NHL

Tridsaťšesťročný Zaripov začiatkom mesiaca priznal kontakt s klubom severoamerickej NHL St. Louis Blues. V spomenutej zámorskej profilige by jeho suspendácia od IIHF a nadnárodnej KHL nebola relevantná, pretože látka, na ktorú ho pozitívne testovali, nie je podľa jej pravidiel zakázaná.

Zaripov strávil predchádzajúce štyri sezóny v Magnitogorsku a predtým hral za Kazaň, do ktorej sa vrátil na začiatku júla. S tímom však po dopingovom náleze ukončil spoluprácu.

Krídelník odohral v KHL vrátane play-off 603 stretnutí, v ktorých zaznamenal 565 kanadských bodov (254+311). Dovedna štyrikrát sa tešil zo zisku Gagarinovho pohára. S ruskou reprezentáciou vybojoval päť medailí na MS – tri zlaté (2008, 2009 a 2014) a po jednej striebornej i bronzovej.

Viac k témam: Ak Bars Kazaň, Danis Zaripov, hokej, KHL Kontinentálna hokejová liga
Zdroj: Webnoviny.sk – Dopingový hriešnik Zaripov pokračuje v KHL, ale nie v klube Metallurg Magnitogorsk © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Adam Liška ostáva v KHL, predĺžil zmluvu so Severstaľom Čerepovec

Bratislavský rodák pôsobí v Čerepovci od leta 2019. V KHL hral aj v sezóne 2018/2019, vtedy vo farbách Slovana Bratislava.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *