sobota , 24 októbra 2020
Home / šport / Futbal / Hertha Berlín aj s Pekaríkom je v karanténe, u jedného hráča potvrdili koronavírus

Hertha Berlín aj s Pekaríkom je v karanténe, u jedného hráča potvrdili koronavírus

17.3.2020 (Webnoviny.sk) – Už aj nemecký prvoligový futbalový klub Hertha Berlín má potvrdený pozitívny test na koronavírus u svojho hráča. Klub jeho meno nezverejnil, no informoval, že celý tím putuje do karantény. Súčasťou kádra Herthy je aj slovenský obranca Peter Pekarík.

“Hráč vykazoval pre koronavírus typické znaky, preto sme ho odizolovali od mužstva. Teraz musíme len čakať, či nebudeme mať aj ďalšie prípady. Od toho totiž závisí, kedy sa vrátime k tréningom,” informoval lekár Uli Schleicher podľa webu kicker.de. V nemeckej I. bundeslige predtým pozitívne testovali hráča Paderbornu Lucu Kiliana.

Futbalisti Herthy teraz budú doma a podľa generálneho manažéra klubu Michaela Preetza bude ich úlohou samostatne pracovať na stabilizačných tréningových programoch. “Dodali im ich naši kondiční tréneri,” informoval Preetz a doplnil, že bolo len otázkou času, kedy sa koronavírus objaví aj v šatni tohto klubu: “Šírilo sa to mimoriadne rýchlo, počet pozitívnych prípadov enormne narastal.”

Viac k téme Koronavírus 

Viac k témam: I. bundesliga, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk – Hertha Berlín aj s Pekaríkom je v karanténe, u jedného hráča potvrdili koronavírus © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Rozbieha sa nová sezóna Ligy majstrov, PSG si zmeria sily s ManUnited a Barca privíta Ferencváros

Slovensko v Lige majstrov 2020/2021 nemá klubové zastúpenie, v kádroch zahraničných účastníkov súťaže sa však nachádza niekoľko slovenských hráčov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *