Home / SVET / V Indii zablúdil vlak, cestujúci sa zobudili úplne inde ako plánovali

V Indii zablúdil vlak, cestujúci sa zobudili úplne inde ako plánovali

BRATISLAVA 23. novembra (WebNoviny.sk) – V Indii v noci z utorka na stredu zablúdil vlak a prešiel viac ako 160 kilometrov v nesprávnom smere. Asi 1 500 cestujúcich z Dillí sa o štvrtej nadránom dozvedelo, že vlak sa nachádza v úplne inom indickom štáte, než do akého mal smerovať.

„Vlak vyrazil o desiatej večer a krátko po polnoci prišiel do mesta Mathura v štáte Uttarpradéš. Ale okolo štvrtej nadránom sme si uvedomili, že vlak sa nachádza v štáte Madhjapradéš, kde vôbec nemal byť,“ povedal médiám jeden z cestujúcich.

Odporúčame:
Mladík vbehol pred idúci vlak, rušňovodič nedokázal zrážke zabrániť

Britská BBC pripomína, že nejde o prvý raz, keď vlak v Indii zablúdil. V roku 2011 sa napríklad vyše tisíc cestujúcich vo vlaku, ktorý mal smerovať z Tirupati do Váránasí v štáte Uttarpradéš, ocitlo neplánovane v štáte Ándhrapradéš.

Vlak sa im podarilo zastaviť v mestečku vzdialenom 260 kilometrov od pôvodného cieľa, kde cestujúci vzali útokom železničnú stanicu a dožadovali sa od kompetentných vysvetlenia.

Pred necelým týždňom zas rušňovodičovi v juhoindickom štáte Karnataka ušla lokomotíva a dostihol ju až po 13-kilometrovej naháňačke, ktorú absolvoval na motorke.

Viac k témam: India, vlak
Zdroj: Webnoviny.sk – V Indii zablúdil vlak, cestujúci sa zobudili úplne inde ako plánovali © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Vyšetrovanie odhalilo pôvod rakety, na územie Poľska minulý rok dopadla zablúdená ukrajinská strela

Raketa spôsobila smrť dvoch ľudí v poľskej obci Przewodów.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *