Home / KULTÚRA / Hudba / Zomrel významný džezový producent George Avakian, ktorý spolupracoval aj s Louisom Armstrongom

Zomrel významný džezový producent George Avakian, ktorý spolupracoval aj s Louisom Armstrongom

NEW YORK 24. novembra (WebNoviny.sk) – Vo veku 98 rokov zomrel významný americký džezový producent George Avakian. Hudobníkova dcéra Anahid Avakian Gregg potvrdila, že jej otec skonal v stredu ráno doma v Manhattane. Bližšie informácie o príčine smrti zatiaľ nie sú známe.

Avakian sa narodil v roku 1919 v ruskom meste Armavir bohatým arménskym rodičom, ktorí krátko po jeho narodení ušli do Spojených štátov. Práve tam sa neskôr zamiloval do džezu. Vyštudoval na Univerzite Yale. Avakian sa zo začiatku zaujímal o znovuobjavovanie starých džezových nahrávok.

Odporúčame:
Zomrel Malcolm Young, bývalý gitarista a spoluzakladateľ rockovej skupiny AC/DC

Neskôr pracoval pre vydavateľstvá Columbia Records a Warner Bros. Postupne sa vypracoval na významnú osobnosť v nahrávacom priemysle, do ktorého zaviedol množstvo inovácií a výrazne formoval džezovú hudbu v USA.

Počas svojej kariéry spolupracoval napríklad aj s Louisom Armstrongom, Milesom Davisom, Daveom Brubeckom, rock’n’rollovou skupinou Bill Haley & His Comets a mnohými ďalšími.

Viac k témam: George Avakian, hudba, jazz, úmrtie
Zdroj: Webnoviny.sk – Zomrel významný džezový producent George Avakian, ktorý spolupracoval aj s Louisom Armstrongom © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Taylor Swift doslova otriasla Seattlom, jej fanúšikovia vyvolali slabé zemetrasenie

„Swiftovské zemetrasenie“ prirovnávajú k takzvanému „Beast Quake“ z roku 2011, keď fanúšikovia Seattlu Seahawks vybuchli po touchdowne Marshawna „Beast Mode“ Lyncha.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *