Home / SVET / Pátranie po stratenej ponorke sa vracia na pôvodné miesto, hladina kyslíka na palube sa znižuje

Pátranie po stratenej ponorke sa vracia na pôvodné miesto, hladina kyslíka na palube sa znižuje

MAR DEL PLATA 23. novembra (WebNoviny.sk) – Lode a lietadlá pátrajúce po nezvestnej argentínskej ponorke ARA San Juan so 44 ľuďmi na palube sa vrátia do pôvodne prehľadávanej oblasti.

Záchranári sa totiž domnievajú, že zvuk, ktorý minulý týždeň zachytili v južnom Atlantiku, môže byť kľúčovou stopou k jej lokalizácii. Americké zariadenie zaznamenalo krátko po poslednom kontakte s plavidlom hydroakustickú anomáliu, ktorá by mohla pochádzať z ponorky, uviedol hovorca argentínskeho námorníctva Enrique Balbi.

Odporúčame:
Zachytené signály nie sú zo stratenej ponorky, pomoc pri pátraní ponúkli Briti aj Američania

Zvuk prichádzal približne 48 kilometrov severne od miesta, kde ponorku naposledy zaregistrovali. Experti pritom vylúčili, že by mohol byť len prirodzeným morským šumom alebo pochádzať od podmorských živočíchov. Pátracie tímy z Argentíny, Brazílie a USA sa preto vrátia naspäť do už preskúmanej oblasti.

Medzi rodinami nezvestných zatiaľ narastajú obavy, keďže hladina kyslíka v sedem dní stratenej ponorke už môže byť podľa odborníkov kriticky nízka.

Odporúčame:
Námorníctvo pokračuje v pátraní po zmiznutej ponorke, zvyšujú sa obavy o posádku na palube

Ponorka smerovala z námornej základne Ushuaia na úplnom juhu krajiny na základňu Mar del Plata. Kontakt s ňou stratili v stredu 15. novembra ráno, keď sa nachádzala asi 400 kilometrov od pobrežia.

Viac k témam: Argentína, stratená ponorka
Zdroj: Webnoviny.sk – Pátranie po stratenej ponorke sa vracia na pôvodné miesto, hladina kyslíka na palube sa znižuje © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Putin je na štátnej návšteve vo Vietname, usiluje sa o posilnenie vzťahov medzi Moskvou a Hanojom

Vietnam zastáva neutrálny postoj k ruskej vojne na Ukrajine.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *