pondelok , 30 novembra 2020
Home / SVET / Muž si riadne zavaril, v opitosti zabudol kde zaparkoval a krádež nahlásil na polícii

Muž si riadne zavaril, v opitosti zabudol kde zaparkoval a krádež nahlásil na polícii

2.3.2020 (Webnoviny.sk) – V českom meste Jihlava prišiel muž na políciu nahlásiť krádež auta, pričom sa neskôr ukázalo, že ho nikto neukradol. Tridsaťdeväťročný muž nahlásil v piatok okolo 15:00 krádež v sídle krajského policajného riaditeľstva, kde sa policajtom zdalo jeho správanie podozrivé. Po vykonaní dychovej skúšky mu namerali 3,12 promile alkoholu, pričom po ďalších dvoch testoch mal stále “vysoko nad dve promile”.

Policajti napokon jeho vozidlo našli zamknuté a nepoškodené pred jednou firmou. Z kamerových záznamov zistili, že ho tam zaparkoval sám majiteľ, ktorý v tom čase zjavne nebol triezvy. “Existuje podozrenie, že muž pod vplyvom alkoholu s autom odišiel na miesto a zaparkoval ho. Potom prišiel oznámiť jeho odcudzenie,” povedala hovorkyňa polície Dana Čírtková.

Muž je v súčasnosti podozrivý z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykových látok. Hrozí mu rok väzenia, finančný trest a zákaz šoférovania.

Viac k témam: alkohol za volantom, česká polícia, krádež
Zdroj: Webnoviny.sk – Muž si riadne zavaril, v opitosti zabudol kde zaparkoval a krádež nahlásil na polícii © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Tisíce ľudí museli po výbuchu sopky evakuovať, indonézsky vulkán ohrozil takmer 30 dedín

Oblak dymu po erupcii siahal až do výšky štyritisíc metrov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *