Home / SLOVENSKO / Najmenej dôveryhodným politikom je Kotleba, v prvej trojke aj Fico a Danko

Najmenej dôveryhodným politikom je Kotleba, v prvej trojke aj Fico a Danko

BRATISLAVA 23. novembra (WebNoviny.sk) – Najmenej dôveryhodným politickým lídrom je i naďalej Marian Kotleba (Kotleba – ĽSNS), ktorému neverí 77 percent Slovákov.

Vyplýva to z prieskumu dôveryhodnosti politických lídrov, ktorý agentúra AKO uskutočnila v dňoch 14. až 18. novembra formou telefonického dopytovania (CATI) na vzorke tisíc respondentov. Výsledky prieskumu agentúre SITA sprostredkovala riaditeľka pre výskum agentúry AKO Kamila Hříchová.

Odporúčame:
Kiska je najdôveryhodnejším politikom, Fico sa v rebríčku prepadol a je pred ním aj Kollár

Pokles dôvery v Roberta Fica sa prejavil aj tým, že sa posunul na druhé miesto v rebríčku nedôveryhodnosti, pričom za nedôveryhodného ho označilo rovnako ako Andreja Danka, 63 percent opýtaných.

Boris Kollár a Igor Matovič, ktorých považovali v marci za nedôveryhodných dve tretiny opýtaných, si zlepšili výsledok o sedem, respektíve osem percentuálnych bodov. Prezident Andrej Kiska nemá podľa prieskumu dôveru 31 percent Slovákov.

nedôvera – november 2017
nedôvera – marec 2017

Marian Kotleba
77%
73%

Robert Fico
63%
60%

Andrej Danko
63%
56%

Boris Kollár
59%
66%

Igor Matovič
58%
66%

Richard Sulík
53%
57%

Béla Bugár
50%
48%

Alojz Hlina
45%
52%

Andrej Kiska
31%

 

Viac k témam: agentúra AKO, Alojz Hlina, Andrej Danko, Andrej Kiska, Béla Bugár, Boris Kollár, Igor Matovič, Marian Kotleba, prieskum, Richard Sulík, Robert Fico
Zdroj: Webnoviny.sk – Najmenej dôveryhodným politikom je Kotleba, v prvej trojke aj Fico a Danko © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Chovatelia ošípaných: Africký mor ošípaných nás preveruje denne

Situáciu s africkým morom ošípaných na Slovensku hodnotí Martin Nevolný, riaditeľ Slovenskej asociácie chovateľov ošípaných (SACHO).

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *