Home / SVET / Nemecká polícia prehľadala kancelárie Kresťanskodemokratickej únie Nemecka v súvislosti z nelegálnym financovaním strany

Nemecká polícia prehľadala kancelárie Kresťanskodemokratickej únie Nemecka v súvislosti z nelegálnym financovaním strany

BERLÍN 22. novembra (WebNoviny.sk) – Nemecká polícia prehľadala kancelárie nemeckej konzervatívnej Kresťanskodemokratickej únie Nemecka v súvislosti s vyšetrovaním politika Petra Blesera, ktorý je podozrivý z nelegálneho financovania strany. Muži zákona pátrali v Berlíne a Mainzi. Zástupcovia strany uviedli, že s políciou spolupracovali.

Odporúčame:
Rokovania o novej nemeckej vláde skrachovali, stranám sa nepodarilo vyriešiť sporné otázky

Vyšetrovanie sa zameriava na príspevky pochádzajúce zrejme od Wernera Maussa, niekdajšieho tajného agenta, ktorého nedávno obvinili z daňových únikov. V tejto kauze údajne vystupoval pod rôznymi menami. Bleser, ktorý v inkriminovanom období pôsobil ako miestny pokladník strany, popiera akékoľvek obvinenia z porušenia zákona.

Viac k témam: financovanie, Kresťanskodemokratickej únie Nemecka, Nemecko
Zdroj: Webnoviny.sk – Nemecká polícia prehľadala kancelárie Kresťanskodemokratickej únie Nemecka v súvislosti z nelegálnym financovaním strany © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Bezpečnostná služba vraj vyhodila do vzduchu vlak na ruskom Ďalekom východe

Údajne ide o druhú fázu operácie SBU na vyradenie železničnej trate Bajkal-Amur z prevádzky. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *