streda , 15 júla 2020
Home / šport / Ak by koronavírus ohrozoval olympiádu v Tokiu, člen MOV Dick Pound by bol za jej zrušenie

Ak by koronavírus ohrozoval olympiádu v Tokiu, člen MOV Dick Pound by bol za jej zrušenie

25.2.2020 (Webnoviny.sk) – Podľa dlhoročného člena Medzinárodného olympijského výboru (MOV) Kanaďana Dicka Pounda by organizátori OH 2020 v japonskom Tokiu mali pristúpiť k zrušeniu podujatia a nie k ich presunutiu na iný termín či do iného dejiska, ak ohrozenie koronavírusom budú považovať za príliš veľké.

Čas na verdikt sa kráti

Podľa Pounda sa čas na definitívny verdikt veľmi rýchlo kráti a mal by padnúť najneskôr v máji.

Niekdajší šéf Svetovej antidopingovej agentúry (WADA) Dick Pound tiež vyzval športovcov, aby sa nenechali rušiť správami o hrozbách a dôsledne sa pripravovali na OH.

“Zamerajte sa na prípravu a dôverujte MOV, že vás nevystaví rizikovej situácii,” povedal Kanaďan.Koronavírus si vyžiadal už viac ako 2700 obetí, drvivú väčšinu z nich v Číne. Na OH 2020 sa očakáva účasť približne 11-tisíc športovcov, na paralympijských hrách na prelome augusta a septembra ďalších 4400 športovcov.

Multimiliardové straty

V modernej ére OH sa podujatie nekonali iba vo vojnových časoch. Akýkoľvek iný scenár ako konanie OH a PH by v súčasnosti znamenal multimiliardové straty na všetkých frontoch. Podľa Pounda budúcnosť OH 2020 nie je v rukách MOV. Záležať totiž bude na tom, aký smer naberie koronavírus.

“Ak by však prišlo k tomu, že sa to bude v úmrtnosti podobať španielskej chrípke (v rokoch 1918 – 1920 si vyžiadala približne 50 miliónov obetí na celom svete, pozn.), tak každý si bude musieť vziať svoj liek,” poznamenal narážajúc na potrebu ochrany zdravia a života aj na úkor mimoriadnych finančných strát.

Viac k témam: koronavírus, LOH Letné olympijské hry 2020 v Tokiu
Zdroj: Webnoviny.sk – Ak by koronavírus ohrozoval olympiádu v Tokiu, člen MOV Dick Pound by bol za jej zrušenie © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Marek Zagrapan sa po troch sezónach v drese HK Poprad možnao upíše Dinamu Riga

Zagrapan v KHL hral v sezóne 2009/2010 za Čerepovec, úvod ďalšieho ročníka strávil v Chanty-Mansijsku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *