Home / EKONOMIKA / Minister Drucker odmieta vyjadrenia opozície a vysvetľuje poplatky pacientov u lekára

Minister Drucker odmieta vyjadrenia opozície a vysvetľuje poplatky pacientov u lekára

BRATISLAVA 22. novembra (WebNoviny.sk) – Časti opozície sa nepozdáva pozmeňujúci návrh k novele zákona o zdravotnej starostlivosti, ktorý predložil na rokovaní parlamentného výboru pre zdravotníctvo koaličný poslanec Tibor Bastrnák (Most-Híd).

Ako uviedol po rokovaní vlády šéf rezortu zdravotníctva Tomáš Drucker, o žiadnych poplatkoch nemôže byť reč. „Doplnkové ordinačné hodiny som ja predstavil dávno predtým. My dlhodobo hovoríme, že ak je tu verejné zdravotné poistenie a má garantovať istú dostupnosť a rozsah zdravotnej starostlivosti, tak v rámci už uhradených odvodov to má byť bezplatné,“ povedal.

Minimálny počet bezplatných ordinačných hodín

Drucker tiež argumentuje tým, že ministerstvo garantovalo minimálny počet ordinačných hodín, počas ktorých musí byť poskytovaná zdravotná starostlivosť bezplatne. „Nikto nemusí platiť ani jedno euro na to, aby sa dostal k zdravotnej starostlivosti,“ ubezpečil minister.

Odporúčame:
Opozícii sa nepozdávajú doplnkové ordinačné hodiny a 50-eurové poplatky u lekára

Drucker vôbec nerozumie podľa neho populistickému naháňaniu politických bodov, pričom spomínané vyjadrenia opozície odmieta a považuje ich za zavádzanie ľudí.

Starostlivosť pre ekonomicky aktívnych ľudí

„Ak chceme ponúknuť nejakú nadštandardnú zdravotnú starostlivosť pre ekonomicky aktívnych ľudí na dobrovoľnej báze, bez toho, aby sme obmedzili prístup zdravotnej starostlivosti kohokoľvek, tak sme povedali, len za toho predpokladu, že poskytovateľ, teda lekár, je ochotný odpracovať o nejaký čas viac. A v tom čase, ktorý je naviac, ktorý už nehradí verejné zdravotné poistenie, nech si hradí túto zdravotnú starostlivosť sám pacient,“ vysvetlil minister.

Spomínaných 50 eur je podľa jeho slov maximálna suma. Súčasný systém sa podľa Druckera nemení a ani sa neznižuje dostupnosť starostlivosti.

Viac k témam: Ministerstvo zdravotníctva SR, poplatky u lekára, Tomáš Drucker
Zdroj: Webnoviny.sk – Minister Drucker odmieta vyjadrenia opozície a vysvetľuje poplatky pacientov u lekára © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Počet cudzincov pracujúcich na Slovensku atakuje magickú hranicu, Indov u nás pracuje viac ako Poliakov

Suverénne najpočetnejšou skupinou cudzincov pracujúcich na Slovensku sú Ukrajinci.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *