Home / SLOVENSKO / Kiska je najdôveryhodnejším politikom, Fico sa v rebríčku prepadol a je pred ním aj Kollár

Kiska je najdôveryhodnejším politikom, Fico sa v rebríčku prepadol a je pred ním aj Kollár

BRATISLAVA 22. novembra (WebNoviny.sk) – Predsedu vlády Roberta Fica (Smer-SD) považuje za dôveryhodného 34 percent Slovákov, čo ho radí na šiestu priečku medzi slovenskými politickými lídrami.

Kiskovi veria dve tretiny opýtaných

Vyplýva to z prieskumu dôveryhodnosti politických lídrov, ktorý agentúra AKO uskutočnila v dňoch 14. až 18. novembra formou telefonického dopytovania (CATI) na vzorke tisíc respondentov. Výsledky prieskumu agentúre SITA sprostredkovala riaditeľka pre výskum agentúry AKO Kamila Hříchová.

Odporúčame:
Slováci sa podľa prieskumu boja viacej terorizmu ako víťazstva Kotlebu vo voľbách

Tisícka respondentov odpovedala na otázku: „Prečítam vám mená niektorých politikov a vy, prosím, pri každom z nich povedzte, či je daný politik pre vás dôveryhodný alebo nie“. Z odpovedí vyplynulo, že najdôveryhodnejším politikom na Slovensku je s podporou dvoch tretín opýtaných prezident Andrej Kiska, ktorý nebol zahrnutý do rovnakého prieskumu, ktorý robila agentúry AKO v marci.

V prvej trojke aj Bugár a Sulík

Vtedajší líder rebríčka Béla Bugár (Most-Híd) si udržal 47-percentnú mieru dôveryhodnosti a tentoraz mu to stačilo na druhú priečku. Za Bugárom sa zoradila trojica lídrov opozičných parlamentných strán, Richarda Sulík (SaS) považuje za dôveryhodného 41 percent Slovákov, Igora Matoviča (OĽaNO) s Borisom Kollárom (Sme rodina – Boris Kollár) 37 percent Slovákov.

Predsedom vládnych strán Robertovi Ficovi a Andrejovi Dankovi (SNS), ktorí sa umiestnili v marcovom prieskume na delenej druhej priečke s 38 percentami, pri novembrovom dopytovaní namerali výsledok horší o štyri, respektíve sedem percentuálnych bodov, čo znamená, že podľa prieskumu sú v rebríčku dôveryhodnosti na šiestej a siedmej priečke.

dôvera – november 2017
dôvera – marec 2017

Andrej Kiska
66%

Béla Bugár
47%
47%

Richard Sulík
41%
37%

Igor Matovič
37%
30%

Boris Kollár
37%
30%

Robert Fico
34%
38%

Andrej Danko
31%
38%

Alojz Hlina
24%
19%

Marian Kotleba
18%
23%

 

Viac k témam: Alojz Hlina, Andrej Danko, Andrej Kiska, Béla Bugár, Boris Kollár, Igor Matovič, prieskum, Robert Fico
Zdroj: Webnoviny.sk – Kiska je najdôveryhodnejším politikom, Fico sa v rebríčku prepadol a je pred ním aj Kollár © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Na hraničných priechodoch Záhon a Slovenské Nové Mesto sa pre obmedzenia na maďarskej strane tvoria kolóny kamiónov

Polícia v súvislosti s touto situáciou žiada vodičov prichádzajúcich k hraničným priechodom o zvýšenú opatrnosť a ohľaduplnosť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *