utorok , 11 augusta 2020
Home / SLOVENSKO / Žilinskí poslanci odklepli predaj nevyužívanej primátorskej limuzíny za 36-tisíc eur

Žilinskí poslanci odklepli predaj nevyužívanej primátorskej limuzíny za 36-tisíc eur

18.2.2020 (Webnoviny.sk) – Nevyužívaná limuzína Audi A8, ktorú využíval dnes už bývalý primátor Igor Choma, už čoskoro opustí garáž žilinského magistrátu. Žilinskí poslanci na utorkovom rokovaní mestského zastupiteľstva odklepli jej predaj bratislavskej spoločnosti LuMaKo, s. r. o. za 36-tisíc eur. Nový majiteľ bude mať možnosť zaplatiť uvedenú sumu v dvanástich rovnomerných mesačných splátkach.

Po tom, čo sa mestské zastupiteľstvo ešte v septembri uznieslo na tom, že sa limuzína stane prebytočným majetkom, nasledovala verejná obchodná súťaž. Na prvý pokus sa záujemcu zohnať nepodarilo.

Pre opakovanú súťaž preto na radnici mierne pozmenili obchodné podmienky a na možnosť zaplatiť cenu auta na bezúročné splátky zareagovala spoločnosť LuMaKo, s. r. o. Tá ponúkla kúpnu cenu 36-tisíc eur, čo je o 5 330 eur viac, ako bola najnižšia vyhlásená ponuková cena stanovená znaleckým posudkom. Ako poznamenal vedúci právneho odboru Mestského úradu v Žiline Erik Štefák, majiteľom auta sa kupec stane až po zaplatení poslednej splátky.

Luxusná limuzína Audi A8 Long je vo vozovom parku žilinskej radnice od roku 2016, keď ju za 71 777 eur nechal zaobstarať vtedajší primátor Igor Choma. Jeho nástupca vo funkcii Peter Fiabáne ešte v predvolebnej kampani avizoval, že v prípade volebného víťazstva bude predaj luxusného automobilu jednou z jeho priorít po nástupe do funkcie. Svoje rozhodnutie zdôvodnil tým, že spomínané auto je pre neho symbolom luxusu a ako mestský poslanec nehlasoval za jeho kúpu.

Zdroj: Webnoviny.sk – Žilinskí poslanci odklepli predaj nevyužívanej primátorskej limuzíny za 36-tisíc eur © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Pod vplyvom alkoholu zdemoloval dopravné značenie, voči mužovi zakročila polícia

Muži zákona upozorňujú vodičov, aby sa zničeným dopravným značením nenechali zmiasť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *