utorok , 11 augusta 2020
Home / SLOVENSKO / Objaví sa nové video z rovnakého zdroja, avizuje Kiska a požiadal hackerov o spoluprácu

Objaví sa nové video z rovnakého zdroja, avizuje Kiska a požiadal hackerov o spoluprácu

17.2.2020 (Webnoviny.sk) – Za videom, ktoré má dokazovať, že exprezident Andrej Kiska vedel o problémoch s pozemkami vo Veľkom Slavkove, stojí človek „veľmi blízky“ strane Smer – sociálna demokracia (Smer-SD).

Povedal to v pondelok šéf strany Za ľudí Andrej Kiska s tým, že má signál o ďalšom videu, ktoré sa má objaviť a má pochádzať z rovnakého zdroja.

Na videu, ktoré zverejnil anonym minulý týždeň, sa rozprávajú Milan Reichel a podnikateľ Michal Šuliga. Ten okrem iného hovoril, že Kiska má aj čierne peniaze a potrebuje ich investovať. Šuliga svojho času sprostredkoval Kiskovi predaj pozemkov vo Veľkom Slavkove.

Kauza pozemkov vo Veľkom Slavkove

Prezident sa o ne súdil s poškodeným Jánom Francom. Súd konštatoval, že Kiska nevedel o predošlom majetkovom nevysporiadaní sa.

Podľa Kisku experti ukázali, že pri natáčaní videa Šuligu s Reichelom bola kamera postavená na biliardovom stole a obaja aktéri ju museli vidieť. Ako ďalej šéf Za ľudí uviedol, podľa expertov išlo o záznam z profesionálnej kamery, celá scéna bola nasvietená a zvuk bol dodatočne zmixovaný.

Kiska požiadal etických hekerov, aby pomohli zistiť, kto bol odosielateľom nahrávky. „Dopracovali sa k niektorým zaujímavým informáciám, ktoré odovzdám polícii,“ povedal Kiska.

Trestné oznámenie

Podľa neho polícia má možnosť požiadať spoločnosť Google o spoluprácu a zistenie, kto nahrávku poslal, a kto bol objednávateľom „tejto špinavej kampane“.

Kiska dodal, že by bolo najlepšie, keby sa polícia dopracovala k výsledkom vyšetrovania ešte pred koncom volebnej kampane. Exprezident v tejto veci podal trestné oznámenie.

Predseda Smeru-SD Robert Fico minulý týždeň odmietol, aby bol spájaný s videom o Kiskovi. „Je to smiešne. Tento upotený pán z Popradu by sa mal konečne spamätať. Mňa absolútne nezaujíma, kde je, čo je. Je to vec orgánov činných v trestnom konaní,“ poznamenal Fico.

Viac k témam: Parlamentné voľby do NRSR na Slovensku 2020
Zdroj: Webnoviny.sk – Objaví sa nové video z rovnakého zdroja, avizuje Kiska a požiadal hackerov o spoluprácu © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Pod vplyvom alkoholu zdemoloval dopravné značenie, voči mužovi zakročila polícia

Muži zákona upozorňujú vodičov, aby sa zničeným dopravným značením nenechali zmiasť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *