Home / SVET / Pre dvojaké občianstvo odstupuje ďalšia poslankyňa, britskú národnosť zdedila po predkoch

Pre dvojaké občianstvo odstupuje ďalšia poslankyňa, britskú národnosť zdedila po predkoch

CANBERRA 22. novembra (WebNoviny.sk) – Pre problémy s dvojakým občianstvom odstupuje v Austrálii už deviaty poslanec. Senátorka Skye Kakoschke-Moore zastávala v parlamente kreslo menšinovej strany Tím Nicka Xenophona.

O svojej britskej národnosti zdedenej po predkoch sa dozvedela pri príprave dokumentov na dokázanie, že nemá druhé občianstvo po rodičoch či starých rodičoch, ktorí sa do krajiny prisťahovali.

Tieto dokumenty musí do 1. decembra predložiť každý senátor narodený v Austrálii a do 5. decembra tak musí urobiť každý poslanec dolnej komory parlamentu. Kakoschke-Moore oficiálne odstúpi na budúci týždeň na najbližšom zasadaní Senátu.

Odporúčame:
Austrálsky premiér predstavil nové pravidlá o dvojakom občianstve pre politikov

Zákaz vyplýva zo 116 rokov starého ústavného zákona, ktorý nedovoľuje Austrálčanom s dvojakým občianstvom zastávať verejné funkcie. Vládnej konzervatívnej koalícii preto hrozí, že v doplňovacích voľbách do Snemovne reprezentantov, ktoré sa uskutočnia na budúci mesiac, stratí dve kreslá.

Austrália je ojedinelou a možno jedinou krajinou na svete, ktorá nepripúšťa ľuďom s dvojakým občianstvom zastávať verejné funkcie.

Informácie pochádzajú z agentúry AP a webstránky www.smh.com.au.

Viac k témam: Austrália, dvojité občianstvo
Zdroj: Webnoviny.sk – Pre dvojaké občianstvo odstupuje ďalšia poslankyňa, britskú národnosť zdedila po predkoch © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Moskva sa snaží vybudovať novú železnicu, má spojiť Mariupoľ s ruským územím

Rusi začali s výstavbou železničného mosta pri obci Hranitne cez rieku Kalmius.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *