Home / šport / Hokej / Slovan stratil bod s Budapešťou, Košice prehrali s Miškovcom a Zvolen je na víťaznej vlne

12.2.2020 (Webnoviny.sk) – Hokejisti HKM Zvolen zvíťazili v stredajšom stretnutí 48. kola základnej časti slovenskej Tipsport ligy 2019/2020 na ľade MHk 32 Liptovský Mikuláš vysoko 5:1. Mužstvo spod Pustého hradu natiahlo sériu triumfov už na šesť zápasov. Mužstvo trénera Andreja Podkonického naposledy prehralo ešte 17. januára v Poprade (3:4). V Liptovskom Mikuláši potiahli Zvolenčanov za víťazstvom hlavne trojbodoví kanadskí legionári Allan McPherson (2+1) a Brock Trotter (1+2).

Darilo sa aj hráčom Dukly Trenčín. Tí si v domácom prostredí poradili s mužstvom Detvy 7:3. Hneď v prvom zápase po príchode zo Zvolena si v drese „vojakov“ otvoril strelecký účet skúsený 35-ročný útočník Rastislav Špirko. Okrem gólu na 1:0 v stretnutí zaznamenal aj asistenciu pri šiestom zásahu Brandona Aldersona. Hviezdou zápasu bol však domáci Boris Sádecký – autor hetriku.

Majster z Banskej Bystrice v Nových Zámkoch už v 7. min otvoril skóre po zásahu fínskeho legionára Joonu Jääskeläinena. Víťazstvo „baranov“ 2:0 podčiarkol v 51. min Samuel Mlynarovič. V susedskom cezhraničnom derby medzi Miškovcom a Košicami sa z výhry 4:2 radoval maďarský zástupca. Domáci viedli už 3:0, no „oceliari“ dokázali znížiť na rozdiel jedného gólu. Osem sekúnd pred treťou sirénou však spečatil tri body pre Miškovec Kyle Beach.

Favorita trápil aj ďalší maďarský zástupca MAC Budapešť, ktorý v Bratislave viedol na Slovanom 2:0 aj 3:2. „Belasí“ však nakoniec vyhrali 4:3 po predĺžení zásluhou gólu zadáka Michala Sersena zo 64. min.

Tipsport liga 2019/2020

48. kolo – streda

MHk 32 Liptovský Mikuláš – HKM Zvolen 1:5 (0:2, 1:1, 0:2)
Góly: 29. Tamáši (M. Surový, Romančík) – 12. J. Mikúš (McPherson), 16. McPherson (Trotter), 25. B. Mráz (Meliško, Marcinek), 49. Trotter (Corrin, Štrauch), 56. McPherson (Trotter)

HK Dukla Trenčín – HC 07 WPC Koliba Detva 7:3 (2:1, 3:1, 2:1)
Góly: 4. Špirko (Alderson, McCormack), 15. Štach (Hecl, Paukovček), 25. Sojčík (Sládok), 27. Sádecký (Brodeur, Mikyska), 37. Sádecký (Švec, Sojčík), 52. Alderson (Špirko, Paukovček), 56. Sádecký (Hecl) – 18. V. Fekiač (Čenka), 25. Z. Král (Mons, Podešva), 56. V. Fekiač (Lalík)

HC Slovan Bratislava – MAC Budapešť 4:3 po predĺžení (0:0, 2:2, 1:1 – 1:0)
Góly: 31. Zigo (Sersen), 34. Bačik (St. Pierre, Basaraba), 47. D. Jendek (Šedivý, M. Sloboda), 64. Sersen (Štajnoch) – 28. Sofron (Pozsgai, Klempa), 29. Strech (Klempa, Bodó), 46. Nagy (Szigeti)

HC Mikron Nové Zámky – HC ’05 iClinic Banská Bystrica 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)
Góly: 7. Jääskeläinen (Hickmott, Mihálik), 51. Mlynarovič (Bartánus, Nemčík)

DVTK Jegesmedvék Miškovec – HC Košice 4:2 (1:0, 2:1, 1:1)
Góly: 20. Valchař (Beauviller), 24. Beach (D. Rodman, Ross), 26. Wehrs (D. Rodman), 60. Beach (Ross) – 36. Michal Chovan (Pavlin, Marcel Haščák), 56. Marcel Haščák (Michal Chovan, Skokan)

Viac k témam: Tipsport liga
Zdroj: Webnoviny.sk – Slovan stratil bod s Budapešťou, Košice prehrali s Miškovcom a Zvolen je na víťaznej vlne © SITA Všetky práva vyhradené.