Home / šport / Ostatné športy / Video: Najslabší tím NBA potrápil lídra, Cavaliers uspeli v súboji divíznych rivalov

NEW YORK 21. novembra (WebNoviny.sk) – Basketbalisti Bostonu sa poriadne nadreli na svoj 16. triumf v sérii v zámorskej NBA. V konfrontácii najlepšieho s najslabším tímom súťaže v Dallase zvíťazili 110:102 až v predĺžení. Hostia pritom ešte šesť minút pred koncom štvrtej štvrtiny zaostávali o desať bodov (79:89).

Irving sa blysol 47 bodmi

V drese Celtics podal skvelý výkon Kyrie Irving. Dvadsaťpäťročný rozohrávač aj vďaka piatim trojkám nazbieral 47 bodov a stal sa prvým hráčom Celtics od roku 2006 s viac ako 45 bodmi a 5 asistenciami v jednom zápase. Opäť zažiaril aj nováčik Jaylen Brown, ktorý nastrieľal 22 bodov.

„Keď v zápase za súperom zaostávame či už v prvom alebo druhom polčase, zomkneme sa a bojujeme proti čomukoľvek. Stresové situácie v závere? Nevnímam to tak. Je to len basketbal, ako keď hráte v parku a máte stav 7:7 pred rozhodnutím,“ povedal Irving.

Slabá defenzíva Pistons

V súboji divíznych rivalov si Cleveland na vlastnej palubovke poradil s Detroitom 116:88. Cavaliers po rozpačitom úvode sezóny, zdá sa, nabrali správny smer a triumfovali piatykrát v sérii. Hviezda hostí LeBron James sa prezentovala 18 bodmi. Šestnásť z nich nastrieľal už v prvej štvrtine.

O zápase rozhodla slabá defenzíva hostí v prvej polovici duelu, ktorá dovolila hosťom dosiahnuť 73 bodov v prvom polčase. „Dávno sme nezažili víťazstvo ako dnes. Štyridsaťosem minút sme plnili taktické pokyny, nepoľavili sme a podľa toho sa to aj skončilo,“ povedal po stretnutí LeBron James.

Triple-double Westbrooka

Nedarí sa Los Angeles Clippers, ktorí neuspeli v New Yorku s Knicks 85:107 a utrpeli deviatu prehru v rade. Ťahúňom domácich bol už tradične lotyšský krídelník Kristaps Porziňgis s 25 bodmi.

„Nevieme sa udržať v zápase. Vždy sa niečo stane a my vybuchneme,“ povedal tréner hostí Doc Rivers. „Dnes to nebolo dobré. Musíme hrať spolu 48 minút. Sme však tím a zatiaľ sa nič nekončí,“ doplnil svojho kouča pondelkový najlepší strelec Clippers Blake Griffin (21).

Bradley Beal s 23 bodmi pomohol Washingtonu k víťazstvu v Milwaukee 99:88. Dvadsaťštyriročný Beal v zápase strelil dve trojky a stal sa najmladším hráčom v histórii profiligy so 700 úspešnými trojkovými pokusmi.

Oklahome City v New Orleans nepomohlo ani triple-double Russela Westbrooka (22 bodov, 16 doskokov, 12 asistencií), Pelicans zvíťazili 114:107. Westbrooka zatienil domáci Anthony Davis, pripísal si 36 bodov a pridal 15 doskokov.

Sumáre NBA

pondelok

Detroit – Cleveland 88:116 (23:36, 23:37, 16:28, 26:15)
Najviac bodov: Harris 11, S. Johnson a R. Jackson po 10 – Love 19 (11 doskokov), L. James a Crowder po 18

Charlotte – Minnesota 118:102 (26:24, 29:28, 29:28, 34:22)
Najviac bodov: Howard 25 (20 doskokov), Kaminsky 24 (4 trojky), Baturn 17 (3 trojky) – Crawford 19, Teague a Towns (12 doskokov) po 18

Orlando – Indiana 97:105 (31:34, 24:16, 17:28, 25:27)
Najviac bodov: Vučevič 25 (13 doskokov), Fournier 16 (4 trojky), A. Gordon 13 (12 doskokov) – Oladipo 29, Bojan Bogdanovič 26 (5 trojok), T. Young 17

Philadelphia – Utah 107:86 (25:15, 22:21, 28:27, 32:23)
Najviac bodov: B. Simmons 27 (10 doskokov), Redick 20, Embiid 15 (11 doskokov) – Mitchell 17, Hood 13, Rubio 12

New York – Los Angeles Clippers 107:85 (20:20, 36:24, 27:24, 24:17)
Najviac bodov: Porziňgis 25, McDermott 16 (5 trojok), Hardaway 13 – Griffin 21, W. Johnson 13, D. Jordan a W. Reed po 10

Memphis – Portland 92:100 (24:23, 22:32, 25:17, 21:28)
Najviac bodov: Chalmers 21, T. Evans 20, M. Gasol 19 (12 doskokov) – McCollum 24, Lillard 21, Napier 16

Milwaukee – Washington 88:99 (19:27, 27:20, 20:26, 22:26)
Najviac bodov: Antetokounmpo 23, Middleton 15, Bledsoe 14 – Beal 23, Oubre 18, Wall 15

New Orleans – Oklahoma City 114:107 (24:33, 33:32, 30:21, 27:21)
Najviac bodov: A. Davis 36 (15 doskokov), Cousins a Jrue Holiday po 18 – George 26 (6 trojok), Westbrook 22 (16 doskokov, 12 asistencií), C. Anthony 19

Dallas – Boston 102:110 po predĺžení (22:34, 27:19, 28:16, 19:27 – 6:14)
Najviac boodov: Barnes 31, W. Matthews 18 (4 trojky), Barea 16 – Irving 47 (5 trojok), J. Brown 22 (3 trojky), Tatum 15

San Antonio – Atlanta 96:85 (24:22, 22:16, 24:227, 26:20)
Najviac bodov: Aldridge 22 (11 doskokov), Danny Green 14 (4 trojky), K. Anderson 13 – J. Collins 21, T. Prince 18, Schröder 14

Sacramento – Denver 98:114 (22:22, 25:25, 23:34, 28:33)
Najviac bodov: G. Hill (3 trojky) a Koufos po 16, Randolph a D. Fox po 12 – Barton 25 (5 trojok), Harris 20, J. Murray 18

Viac k témam: basketbal, NBA
Zdroj: Webnoviny.sk – Video: Najslabší tím NBA potrápil lídra, Cavaliers uspeli v súboji divíznych rivalov © SITA Všetky práva vyhradené.