Home / SLOVENSKO / Expremiéra Vladimíra M. znova vyšetrujú, v kauze amnestie obnovili trestné stíhanie

Expremiéra Vladimíra M. znova vyšetrujú, v kauze amnestie obnovili trestné stíhanie

30.1.2020 (Webnoviny.sk) – Vyšetrovateľ Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KR PZ) v Bratislave obnovil trestné stíhanie bývalého premiéra Vladimíra M. (ĽS – HZDS). Týka sa to zneužitia právomocí verejného činiteľa v kauze amnestií. Agentúre SITA to potvrdila hovorkyňa KR PZ v Bratislave Lucia Mihalíková. Ako prvá o tom informovala ešte v stredu 29. januára vo svojom večernom spravodajstve televízia Markíza.

Generálna prokuratúra preskúmala spis

V trestnej veci udelenia amnestií Vladimíra M. sa generálna prokuratúra po preskúmaní vyšetrovacieho spisu nestotožnila s uznesením vyšetrovateľa KR PZ v Bratislave z 24. júla 2019, ktorým zastavil trestné stíhanie.

Generálna prokuratúra uložila 25. novembra 2019 pokynom Krajskej prokuratúre v Bratislave zabezpečiť vydanie uznesenia o začatí trestného stíhania. Pre agentúru SITA to uviedla hovorkyňa Generálnej prokuratúry SR Andrea Predajňová.

Únos prezidentovho syna

„Uvedený pokyn Generálnej prokuratúry SR bol splnený a dňa 12. 12. 2019 vyšetrovateľ Krajského riaditeľstva PZ v Bratislave vydal uznesenie o začatí trestného stíhania za trestný čin zneužívania právomoci verejného činiteľa. V súčasnosti prebieha vyšetrovanie tohto trestného činu,“ vysvetlila Predajňová.

Pôvodné rozhodnutie polície o zastavení trestného stíhania z leta 2019 dozorová prokurátorka odsúhlasila. Podozrenie pre zneužitie právomoci verejného činiteľa pramenilo z udelenia amnestií v kauze únosu prezidentovho syna Michala Kováča mladšieho v roku 1995.

Na tento skutok udelil Vladimír M. svojho času amnestie, ktoré boli zrušené Ústavným súdom SR v roku 2017.

Viac k témam: Mečiarove amnestie, únos Michala Kováča ml.
Zdroj: Webnoviny.sk – Expremiéra Vladimíra M. znova vyšetrujú, v kauze amnestie obnovili trestné stíhanie © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Slovensko má tretí rok po sebe čoraz menej obyvateľov, hrubá miera pôrodnosti bola najnižšia za 100 rokov

Počet zomretých bol na Slovensku vyšší ako počet živonarodených detí už štvrtý rok za sebou.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *