Home / SVET / Rokovania o novej nemeckej vláde skrachovali, stranám sa nepodarilo vyriešiť sporné otázky

Rokovania o novej nemeckej vláde skrachovali, stranám sa nepodarilo vyriešiť sporné otázky

BERLÍN 20. novembra (WebNoviny.sk) – Rokovania o novej nemeckej vláde skrachovali. Stalo sa tak po tom, čo líder Slobodnej demokratickej strany (FDP) Christian Lindner v noci z nedele na pondelok oznámil, že strana už nebude pokračovať v koaličných rokovaniach, pretože odmieta ďalej ustupovať od svojich princípov. „Je lepšie nevládnuť, ako vládnuť nesprávne,“ vyhlásil.

V hre sú predčasné voľby

Čo sa bude po zlyhaní rozhovorov diať ďalej, zatiaľ nie je známe. Nemecko však pravdepodobne čakajú predčasné voľby.

Odporúčame:
Merkelová ustúpila, Nemecko prijme najviac 200-tisíc utečencov ročne

Kresťanskodemokratická únia Nemecka/Kresťansko-sociálna únia Bavorska (CDU/CSU) nemeckej kancelárky Angely Merkelovej, jednoznačný víťaz parlamentných volieb, ktoré sa konali 24. septembra, chcela zobrať do koalície okrem FDP aj Zelených, s ktorými by sa mohla pokúsiť o sformovanie menšinovej vlády.

Viaceré sporné otázky

Merkelová sa v pondelok stretne s nemeckým prezidentom Frankom-Walterom Steinmeierom, ktorému formálne oznámi zlyhanie koaličných rokovaní.

„Je to deň pre hlboké úvahy o tom, ako pokračovať s Nemeckom. Ako kancelárka urobím všetko pre to, aby som zabezpečila dobré riadenie krajiny v nadchádzajúcich zložitých týždňoch,“ vyjadrila sa.

Stranám zapojeným do koaličných rokovaní sa nepodarilo vyriešiť viacero sporných otázok. Podľa spravodajského portálu BBC sa značne rozchádzali v problematike daní, migrácie aj ochrany životného prostredia. Informácie pochádzajú z agentúry AP a webstránky www.bbc.com.

Viac k témam: Angela Merkelová, Nemecko, parlamentné voľby v Nemecku
Zdroj: Webnoviny.sk – Rokovania o novej nemeckej vláde skrachovali, stranám sa nepodarilo vyriešiť sporné otázky © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Moskva sa snaží vybudovať novú železnicu, má spojiť Mariupoľ s ruským územím

Rusi začali s výstavbou železničného mosta pri obci Hranitne cez rieku Kalmius.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *