Home / šport / Ostatné športy / Slováci na ME vo vodnom póle zdolali Maltu, štyrmi gólmi sa blysol Zaťovič

Slováci na ME vo vodnom póle zdolali Maltu, štyrmi gólmi sa blysol Zaťovič

20.1.2020 (Webnoviny.sk) – Slovenskí vodnopóloví reprezentanti zvíťazili v pondelňajšom zápase na majstrovstvách Európy v Budapešti nad hráčmi Malty 8:4. Najväčšou mierou sa na tom podieľal skúsený Juraj Zaťovič, autor štyroch presných zásahov.

Mužstvo pod vedením trénera Petra Nižného dosiahlo svoje prvé víťazstvo na šampionáte a v stredu od 11.30 h si zahrá o konečné 13. miesto. Jeho súperom bude víťaz popoludňajšieho súboja medzi Holandskom a Francúzskom.

Majstrovstvá Európy vo vodnom póle – muži

Budapešť (Maď.)

skupina o 13. – 16. miesto

Slovensko – Malta 8:4 (3:1, 2:1, 1:2, 2:0)
Góly SR: Zaťovič 4, Molnár, Maroš Tkáč, Baláž po 1, rozhodovali: Alexandrescu (Rum.) a Kun (Maď.)
Zostava SR: Hoferica, Kozmér – Čaraj, Zaťovič, Furman, Mitruk, Molnár, Maroš Tkáč, Bielik, Kováčik, Kolárik, Baláž

Slováci urobili dôležitý krok k víťazstvu už v prvej štvrtine, ktorú po dvoch góloch Zaťoviča a jednom presnom zásahu Mareka Molnára vyhrali 3:1.

V desiatej minúte viedli už trojgólovým rozdielom, keď rýchly brejk úspešne zakončil Samuel Baláž. Následne sa strelecky presadili aj Malťania, ale Slováci predsa len vyhrali polčas o tri góly, keďže 47 sekúnd pred jeho koncom trafil Maroš Tkáč.

V tretej štvrtine sa hosťom podarilo znížiť na 4:6, ale hráči SR žiadne komplikácie nepripustili. Gólmi Zaťoviča a Kolárika zo začiatku poslednej časti odskočili na rozdiel štyroch gólov a duel následne doviedli do víťazného konca.

Viac k témam: majstrovstvá Európy (ME) vo vodnom póle
Zdroj: Webnoviny.sk – Slováci na ME vo vodnom póle zdolali Maltu, štyrmi gólmi sa blysol Zaťovič © SITA Všetky práva vyhradené.