Home / SLOVENSKO / Vianočné trhy na Hlavnom námestí v Bratislave otvoria 24. novembra

Vianočné trhy na Hlavnom námestí v Bratislave otvoria 24. novembra

BRATISLAVA 20. novembra (WebNoviny.sk) – Otvorenie tohtoročných Vianočných trhov a rozsvietenie vianočného stromčeka na Hlavnom námestí v Bratislave bude v piatok 24. novembra. Súčasťou programu bude hudobná, tanečná i akrobatická skupina.

Agentúru SITA o tom informovala Katarína Vozárová z Bratislavského kultúrneho a informačného strediska s tým, že pri rozsvietení stromčeka bude aj primátor hlavného mesta SR Bratislavy Ivo Nesrovnal. Akcia sa začne o 17:00.

Zobraziť fotogalériu k článku:
V Bratislave začali vianočné trhy

Toto podujatie odštartuje sériu podujatí, ktoré nazvali Vianočná Bratislava 2017, tento rok bude trvať do piatka 22. decembra. Atmosféru Vianoc zažijú Bratislavčania a návštevníci mesta na Hlavnom, Františkánskom, Primaciálnom a Hviezdoslavovom námestí.

Súčasťou Vianočnej Bratislavy je aj program v bratislavských mestských častiach, v Mestskom divadle P.O. Hviezdoslava i na Bratislavskom hrade. Patrí sem aj otvorenie Staromestských vianočnýchtrhoch, ktoré bude tiež v piatok 24. novembra o 18:00 na Hviezdoslavovom námestí.

Mikuláš príde v stredu 6. decembra

Na Hlavnom námestí budú vianočné koncerty, vystúpenia folklórnych súborov i spevákov z celého Slovenska od soboty 25. novembra do stredy 20. novembra. V sobotu 25. novembra o 18:00 vystúpi na námestí slovenská jazzová legenda Peter Lipa & Band.

Odporúčame:
Danko opäť zorganizuje Vianočné trhy na Bratislavskom hrade, rozhodol o tom záujem občanov

Folklór bude mať priestor v piatok 1. decembra, na Hlavné námestie prídu zatancovať tanečníci z Folklórneho súboru Bystrina z Banskej Bystrice. Folklórne vystúpenie bude aj v nedeľu 3. decembra, ľuďom sa predstaví domáci Folklórny súbor Devín z Bratislavy. Mikuláš na Hlavnom námestí bude v stredu 6. decembra o 16:00.

Ulička vianočných želaní pod imelom

Ani tento rok nebude v Bratislave chýbať Ulička vianočných želaní pod imelom. Na Kostolnej ulici bude od piatka 1. decembra do piatka 22. decembra.

Predvianočný koncert na netradičnom mieste bude v pondelok 11. decembra o 18:00 na balkóne Primaciálneho paláca na Primaciálnom námestí. Ľuďom zaspievajú Fragile. Súčasťou vianočného programu v Bratislave bude aj Dobrý trh na Laurinskej, ktorý naplánovali na sobotu 16. decembra od 10:00 do 20:00.

Na Hlavnom námestí stojí neozdobený vianočný stromček od pondelka 6. novembra. „Tento rok je to 35-ročná douglaska tisolistá z Meských lesov v Bratislave, ktorá je vysoká približne 12 metrov,“ informovala agentúru SITA Iveta Kešeľáková z tlačového oddelenia bratislavského magistrátu.

Osadenie neozdobeného stromu je v Bratislave každoročnou tradíciou pred tým, ako hlavné mesto začne s rozmiestňovaním vianočných stánkov na oboch námestiach, ktoré budú centrom tohtoročných vianočných trhov.

Viac k témam: Bratislava, Vianočné trhy v Bratislave
Zdroj: Webnoviny.sk – Vianočné trhy na Hlavnom námestí v Bratislave otvoria 24. novembra © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Plienky Lupilu pomohli stovkám vážne chorých detí

V rámci projektu "Od začiatku v dobrých rukách” prerozdelil Lidl už 600 000 €.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *