utorok , 21 januára 2020
Home / SVET / Puigdemont sa chce vrátiť do Španielska, pred zatknutím by ho mohla ochrániť imunita europoslanca

Puigdemont sa chce vrátiť do Španielska, pred zatknutím by ho mohla ochrániť imunita europoslanca

14.1.2020 (Webnoviny.sk) – Bývalý katalánsky prezident Carles Puigdemont zvažuje návrat do Španielska. Musí mať však istotu, že ho vďaka imunite, ktorou disponuje ako člen Európskeho parlamentu (EP), nezatknú.

Po zasadnutí parlamentu v Štrasburgu pre agentúru AP v pondelok povedal, že chce pracovať na prepustení niekdajšieho viceprezidenta Katalánska Oriola Junquerasa, ktorý sa spolu s ním podieľal na organizovaní referenda o nezávislosti tohto regiónu od Španielska.

Puigdemont vyhlásil, že počas niekoľkých týždňov očakáva jasné potvrdenie od parlamentu, ktoré mu zaručí bezpečnosť. “Španielsko musí akceptovať moju imunitu,” vyhlásil politik.

Španielsky súd v októbri poslal Junquerasa na 13 rokov za mreže. Súdny dvor Európskej únie (ECJ) však v decembri rozhodol, že získal právo na imunitu, keď ho v máji zvolili do Európskeho parlamentu (EP). “Mal by tu byť s nami. Má na to rovnaké právo,” vyhlásil Puigdemont.

Fotogaléria: Carles Puigdemont

Viac k témam: Katalánsko
Zdroj: Webnoviny.sk – Puigdemont sa chce vrátiť do Španielska, pred zatknutím by ho mohla ochrániť imunita europoslanca © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Americkú tínedžerku nadrogovali a uniesli, zachránila sa za pomoci aplikácie Snapchat

Dievča prostredníctvom aplikácie upozornilo kamarátov, že ju uniesli. Oni tak zistili polohu miesta, kde sa nachádza.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *