Home / SVET / Video: Tisíce ľudí oslavovali koniec Mugabeho éry, rečníci hovorili o novom Zimbabwe

Video: Tisíce ľudí oslavovali koniec Mugabeho éry, rečníci hovorili o novom Zimbabwe

HARARE 18. novembra (WebNoviny.sk) – Tisíce obyvateľov afrického Zimbabwe pochodovali v sobotu k oficiálnemu úradu prezidenta Roberta Mugabeho, aby ho vyzvali k rezignácii.

Pochod sa konal v deň veľkých osláv v hlavnom meste Harare i ďalších mestách, kde ľudia nadšene mávali vlajkami, spievali a tancovali. Dôvodom bol stredajší vojenský puč, po ktorom je autoritársky prezident v domácom väzení.

Odporúčame:
Americký prezident Trump po tvrdej kritike zastavil dovoz trofejí z afrických slonov

Rečníci na zhromaždeniach plní nádeje hovorili o „novom Zimbabwe“, zatiaľ čo štátne médiá vyhlásili krajinu za úplne „slobodnú a oslobodenú“.

Armáda zasiahla v krajine po tom, čo Mugabe odvolal viceprezidenta Emmersona Mnangagwu. Vyvolalo to totiž obavy, že na Mnangagwovo miesto nastúpi nepopulárna prvá dáma Grace a nakoniec nahradí aj svojho 93-ročného manžela v prezidentskom kresle. Mugabe stojí na čele Zimbabwe, odkedy krajina získala nezávislosť od Veľkej Británie v roku 1980.

Viac k témam: Robert Mugabe, Zimbabwe
Zdroj: Webnoviny.sk – Video: Tisíce ľudí oslavovali koniec Mugabeho éry, rečníci hovorili o novom Zimbabwe © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Poslanci prerokujú vládnu novelu Trestného zákona v skrátenom legislatívnom konaní

Súčasťou mimoriadnej schôdze je aj skladanie sľubov poslancov, ktorí do parlamentných lavíc zasadnú ako náhradníci.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *