Home / SVET / Otec navádzal dcérku, aby si pri udieraní bejzbalkou do vankúša predstavovala Róma ale moslima

Otec navádzal dcérku, aby si pri udieraní bejzbalkou do vankúša predstavovala Róma ale moslima

PRAHA 17. novembra (WebNoviny.sk) – Muž, ktorý navádzal malú dcérku, aby si pri udieraní bejzbalovou pálkou do vankúša predstavovala, že je to Róm alebo moslim, dostal od súdu podmienku.

Otec sa pochválil videom

Dvadsaťsedemročný muž z Benešova bude tiež pod dohľadom probačnej a mediačnej služby. Informáciu priniesol český spravodajský portál Lidovky.cz.

Prípad sa dostal do pozornosti úradov po tom, ako sám otec v lete šokoval verejnosť, keď sa na internete pochválil videom, v ktorom dievčatko povzbudzuje zatiaľ čo ona udiera do vankúša.

„Ideš zbiť vankúš?“ pýta sa otec dcérky stojacej pri posteli s pálkou a následne dodáva, „A budeš si predstavovať, že je to cigán alebo moslim? Tak daj mu, poriadne!“ povzbudzuje ju a po niekoľkých sekundách dodá, „Počkaj, len mu zlom pár kostí, nezabi ho“.

Trestný príkaz

Okolnosti vzniku videa začala následne objasňovať benešovská polícia, odkiaľ sa prípad dostal na Okresný súd v Benešove. Ten ho vyriešil trestným príkazom.

„Trestným príkazom bol uložený trest odňatia slobody v trvaní jedného roka s podmienečným odkladom na skúšobnú dobu v trvaní troch rokov a dohľadom,“ potvrdil pre Lidovky.cz Pavel Vosmanský z Okresného súdu v Benešove.

Muž dostal trest za ohrozovanie výchovy dieťaťa a podnecovanie k nenávisti voči skupine osôb alebo obmedzovanie ich práv a slobôd.

Viac k témam: krimi, súdy
Zdroj: Webnoviny.sk – Otec navádzal dcérku, aby si pri udieraní bejzbalkou do vankúša predstavovala Róma ale moslima © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Vyšetrovanie odhalilo pôvod rakety, na územie Poľska minulý rok dopadla zablúdená ukrajinská strela

Raketa spôsobila smrť dvoch ľudí v poľskej obci Przewodów.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *