Home / šport / Ostatné športy / Joshua zhodil kilá a chce knokautovať Ruiza, ten však o svoje opasky nechce prísť

Joshua zhodil kilá a chce knokautovať Ruiza, ten však o svoje opasky nechce prísť

6.12.2019 (Webnoviny.sk) – Britský boxer Anthony Joshua vyzve Američana mexického pôvodu Andyho Ruiza v súboji o prinavrátenie majstrovských opaskov organizácii WBA, IBF a WBO v ťažkej váhe podstatne ľahší ako v minulosti. Na piatkovom oficiálnom vážení v dejisku súboja saudsko-arabskom Rijáde mal Joshua 107,5 kg, čo je o 5 kg menej ako vážil počas ich vzájomného júnového súboja v New Yorku. V porovnaní s tým Ruiz váži o 7 kg viac ako v júni, momentálne sa dostal na 128 kg.

„Je to veľký chlapec, je tak? Ale ja sa ho nebojím. Bude to dobrý zápas a myslím si, že sa skončí knokautom. Mal som čas na premýšľanie a urobil som nejaké zmeny. Som pripravený udierať ako keď kôň kope dozadu. Chcem získať späť majstrovské opasky,“ uviedol Anthony Joshua.

V hre sú veľké peniaze

Ruiz je očividne ťažší z oboch súperov, ale tiež hovorí o zlepšení kondície aj formy oproti júnovému súboju. „Sen som si už splnil, ale o tie krásne opasky rozhodne nechcem prísť. Viem, že súper bude veľmi motivovaný a bude ma chcieť zložiť. Ja sa budem snažiť zabrániť mu v tom,“ skonštatoval Ruiz.

Aktéri sobotňajšej odvety v 15-tisícovej Diriyah Arene v Rijáde si rozhodne nemôžu sťažovať na nedostatočné finančné ocenenie. Súboj medzi americkým obhajcom Andym Ruizom a jeho britským vyzývateľom Anthonym Joshuom má byť štvrtý najštedrejšie dotovaný súboj histórie v profiringu.

Podľa britského periodika Daily Mail je v hre 98 miliónov amerických dolárov, z toho Joshua bez ohľadu na víťazstvo či prehru zinkasuje 66 miliónov libier.

Joshua štyrikrát dole

Júnový súboj oboch týchto pästiarov v newyorskej Madison Square Garden sa skončil prvotriednou senzáciou, keďže Joshua utrpel prvú prehru v kariére obsahujúcej 22 duelov. Američan mexického pôvodu Ruiz poslal horúceho favorita až štyrikrát na zem, a to už v prvých siedmich kolách.

Po poslednom štvrtom počítaní už viditeľne otrasený Joshua ledva stál na nohách a rozhodca odpískal koniec tzv. technickým K.O. Joshua po polroku tvrdí, že v Saudskej Arábii to bude v sobotu iný súboj ako predtým v USA.

„Prehodnotil som niektoré veci a opäť mám v sebe oheň. Urobil som toho dosť, aby som sa dostal na vyššiu úroveň. Som presvedčený o tom, že môžem zvíťaziť. Na profiúrovni boxujem od roku 2008 a tento súboj by mohol byť návratom do mojich mladších čias,“ dodal Joshua.

Viac k témam: ťažká váha
Zdroj: Webnoviny.sk – Joshua zhodil kilá a chce knokautovať Ruiza, ten však o svoje opasky nechce prísť © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Petra Vlhová sa niekoľko dní po operácii kolena vrátila na Slovensko, priletela súkromným lietadlom

Slovenskú lyžiarku teraz čaká dlhá rehabilitácia.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *