Home / SLOVENSKO / Ústavný súd zrušil pokutu udelenú bývalému prezidentovi Kiskovi

Ústavný súd zrušil pokutu udelenú bývalému prezidentovi Kiskovi

5.12.2019 (Webnoviny.sk) – Ústavný súd SR na neverejnom zasadnutí druhého senátu zrušil sankciu bývalému prezidentovi Andrejovi Kiskovi (Za ľudí), ktorú mu udelil Výbor NR SR pre nezlučiteľnosť funkcií v súvislosti s financovaním prezidentskej kampane. Ústavný sud vec uvedenému výboru vracia na ďalšie konanie. Informoval o tom Tomáš Senaj z Kancelárie Ústavného súdu SR.

„Ústavný súd SR v konaní o návrhu prezidenta Andreja Kisku na preskúmanie ním napadnutého rozhodnutia zistil, že výbor v predmetnom konaní nepostupoval v súlade so základnými právnymi princípmi, platnými pre konanie orgánov, rozhodujúcich o právach a povinnostiach fyzických a právnických osôb. Predovšetkým neboli naplnené požiadavky na riadne zistenie skutkového stavu, na umožnenie účastníkovi konania vyjadriť sa k postupu a k vykonaným dôkazom, resp. k zisteniam, a požiadavka na riadne odôvodnenie rozhodnutia,“ uviedol sudca Peter Molnár.

Ako ďalej dodal, úlohou Výboru NR SR pre nezlučiteľnosť funkcií po zrušení napadnutého rozhodnutia bude opätovne vec prejednať a rozhodnúť v súlade s uvedenými princípmi.

Výbor NR SR pre nezlučiteľnosť funkcií v máji rozhodol o udelení pokuty prezidentovi Andrejovi Kiskovi. Pokutu vo výške troch mesačných platov verejného funkcionára udelili po skončení daňovej kontroly v spoločnosti KTAG. O udelení pokuty rozhodla väčšina členov výboru. Podnet proti Kiskovi podala neparlamentná strana Nový parlament.

Viac k témam: daňová kauza prezidenta Kisku, Výbor NR SR pre nezlučiteľnosť funkcií, Za ľudí – Kiskova politická strana
Zdroj: Webnoviny.sk – Ústavný súd zrušil pokutu udelenú bývalému prezidentovi Kiskovi © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Horolezcov v Tatranskom národnom parku už kontrolujú, pokuty zatiaľ nerozdávajú

Informoval o tom v pondelok počas tlačovej besedy v Tatranskej Lomnici riaditeľ správy národného parku Peter Olexa.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *