Home / šport / Hokej / Video: Pánik trikrát asistoval, Tatarov Detroit predviedol kanonádu

CHCIAGO 16. novembra (WebNoviny.sk) – Slovenský hokejista Richard Pánik získal tri asistencie pri triumfe Chicaga Blackhawks nad New Yorkom Rangers 6:3 v stredajšom stretnutí severoamerickej NHL.

Rodák z Martina odohral takmer 16 a pol minúty a pripísal si i jednu plusku, tri strely na bránku a jeden „hit“. Pánik prihral na prvý, piaty a šiesty gól Chicaga. So ziskom trinástich bodov za 5 gólov a 8 prihrávok je aktuálne najproduktívnejším Slovákom v NHL.

Arťom Anisimov sa blysol hetrikom

„Čierny jastrabi“ prerušili víťaznú sériu Rangers, ktorá trvala šesť zápasov. Prvý hetrik v profiligovej kariére strelil niekdajší útočník „jazdcov“ už v drese Blackhawks Arťom Anisimov.

Selänne, Andreychuk, Recchi a Kariya vstúpili do Siene slávy NHL

Ruský útočník potreboval na tri góly iba 15 minút. „Znamená to pre mňa veľa. Keď hráte proti svojmu niekdajšiemu zamestnávateľovi, tak sa snažíte ešte viac a chcete skórovať. Ja som strelil tri góly, takže som šťastný,“ povedal podľa nhl.com Anisimov.

„V druhej tretine sme mali pár dobrých šancí. Lundqvist nás podržal. V tretej časti hry sme doplatili na chyby, ktoré sme urobili,“ zhodnotil tréner Rangers Alain Vigneault. „Zápas nám ukázal, že sme naozaj silný tím a dokážeme zvíťaziť proti komukoľvek. To nás môže hnať vpred,“ uviedol útočník Chicaga Alex DeBrincat.

Debakel Calgary v Detroite

Až 10 gólov videli hokejoví priaznivci v Detroite, kde domáci Red Wings zdolali Calgary Flames vysoko 8:2. Slovenský útočník Tomáš Tatar v drese „červených krídel“ nebodoval, hoci bol na ľade viac ako 18 minút. Do štatistík si pripísal dve plusky a dva strelecké pokusy.

Jeho spoluhráči z útočnej formácie Dylan Larkin a Andreas Athanasiou získali po tri body, rovnako aj Anthony Mantha v prvom útoku či obranca Mike Green. „Vedeli sme, že potrebujeme, aby viac chlapcov začalo strieľať góly a to sa aj stalo. Bol to pre nás dôležitý a skvelý zápas,“ povedal Jimmy Howard, ktorý zaznamenal 26 úspešných zásahov.

V bránke Calgary nastúpil švédsky gólman Eddie Läck pre zranenie tímovej jednotky Mika Smitha, no už v 25. min ho vystriedal Jon Gilles. Läck zastavil 10 z 15 striel súpera, Gilles zneškodnil 9 z 12 streleckých pokusov hráčov Chicaga.

„Musíme byť psychicky odolnejší. Mali sme viac pomôcť nášmu brankárovi a mali sme sa snažiť vrátiť sa späť do zápasu i keď súper viedol 4:1,“ vyhlásil tréner Flames Glen Gulutzan.

Premiéra Petra Cehlárika

Premiéru v aktuálnej sezóne NHL zažil Peter Cehlárik, ale hráči Bostonu Bruins podľahli domácim hokejistom Anaheimu Ducks 2:4. Dvadsaťdvaročný krídelník nastúpil v prvej formácii „medveďov“ a na ľade bol takmer 18 a pol minúty. Prezentoval sa jedným streleckým pokusom a pripísal si jednu mínusku.

Kapitán Bruins Zdeno Chára bol s časom 25:33 najvyťaženejším hráčom zápasu, no nazbieral tri mínusky. V 35. min najprv nezastavil Coreyho Perryho a následne usmernil korčuľou puk za chrbát vlastného gólmana Tuukku Raska.

Sumáre NHL

streda

Detroit Red Wings – Calgary Flames 8:2 (4:1, 2:1, 2:0)
Góly: 6. Athanasiou, 8. Nyquist (Zetterberg), 16. Mantha (Athanasiou, Green), 18. D. Larkin, 25. Mantha (Nielsen, Green), 40. Abdelkader (D. Larkin), 57. Athanasiou (D. Larkin, Green), 59. Glendening (Booth, Jensen) – 9. Ferland (J. Gaudreau, Brodie), 33. J. Gaudreau (Ferland, D. Hamilton)
Tomáš Tatar (Detroit) 18:02 min, +2, 2 strely na bránku

Chicago Blackhawks – New York Rangers 6:3 (0:1, 1:0, 5:2)
Góly: 40. DeBrincat (PÁNIK, Keith), 42. Anisimov (P. Kane, Schmaltz), 42. Hayden (Franson, P. Kane), 46. Anisimov (Franson, Schmaltz), 57. Anisimov (Schmaltz, PÁNIK), 59. J. Toews (PÁNIK, Seabrook) – 10. Zibanejad (Kreider, Bučnevič), 48. K. Hayes (Zuccarello, Rick Nash), 52. Rick Nash
Richard Pánik (Chicago) 16:23 min, 0+3, +1, 3 strely na bránku, 1 „hit“

Anaheim Ducks – Boston Bruins 4:2 (1:0, 2:1, 1:1)
Góly: 14. K. Roy (N. Ritchie, Vatanen), 35. Manson (Perry, Rakell), 40. N. Ritchie (Vermette, Manson), 43. D. Grant (Perry) – 29. Heinen (DeBrusk, Riley Nash), 60. Acciari (Carlo, DeBrusk)
Zdeno Chára 25:33 min, -3, 2 strely na bránku, 2 „hity“, zablokoval 1 strelu
Peter Cehlárik (obaja Boston) 18:20 min, -1, 1 strela na bránku

Viac k témam: hokej, NHL, Peter Cehlárik, Richard Pánik, tomáš tatar
Zdroj: Webnoviny.sk – Video: Pánik trikrát asistoval, Tatarov Detroit predviedol kanonádu © SITA Všetky práva vyhradené.