streda , 27 mája 2020
Home / SVET / Demonštranti uväznili premiéra Muscata s poslancami v budove parlamentu, chcú jeho odstúpenie

Demonštranti uväznili premiéra Muscata s poslancami v budove parlamentu, chcú jeho odstúpenie

2.12.2019 (Webnoviny.sk) – Premiéra Malty Josepha Muscata spolu s poslancami jeho Strany práce v pondelok uväznili v budove parlamentu zhruba štyri tisícky demonštrantov, ktorí budovu obliehajú a nedovoľujú im vyjsť von. Demonštranti žiadajú Muscatove odstúpenie v súvislosti s vyšetrovaním vraždy investigatívnej novinárky Daphne Caruanovej Galiziovej z roku 2017.

S vraždou, ktorú svetové médiá často prirovnávajú k prípadu vraždy slovenského investigatívneho novinára Jána Kuciaka, by mohol podľa niektorých kritikov súvisieť priamo maltský premiér, prípadne ľudia z jeho najbližšieho okolia.

V súvislosti s vraždou minulý týždeň zatkli a vypočúvali aj bývalého hlavného premiérovho poradcu Keitha Schembriho, vzápätí ho však prepustili. Samotný Muscat už cez víkend oznámil, že v januári odstúpi, demonštranti však požadujú, aby odstúpil hneď.

Viac k témam: demonštrácia
Zdroj: Webnoviny.sk – Demonštranti uväznili premiéra Muscata s poslancami v budove parlamentu, chcú jeho odstúpenie © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Turecký boxer sa najprv pokúsil o samovraždu, keď mu to nevyšlo, dobodal svoju priateľku na smrť

Boxera a zároveň vraha previezli na jednotku intenzívnej starostlivosti vo Fakultnej nemocnici Univerzity Sitkiho Kocmana.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *