Home / SLOVENSKO / Andrej Danko bude historicky prvým Slovákom, ktorý vystúpi v ruskej Štátnej dume

Andrej Danko bude historicky prvým Slovákom, ktorý vystúpi v ruskej Štátnej dume

BRATISLAVA 15. novembra (WebNoviny.sk) – Predseda Národnej rady SR Andrej Danko v stredu popoludní vystúpi s prejavom v pléne Štátnej dumy Federálneho zhromaždenia Ruskej Federácie (FZ RF). Pôjde pritom o historický okamih, keďže doteraz na pôde Štátnej dumy nevystúpil žiaden zo slovenských politikov.

V parlamente vystúpilo len pár osobností

Ako informoval agentúru SITA Odbor komunikácie s médiami a verejnosťou NR SR, za posledných 25 rokov len osem politických osobností z Európskej únie „malo tú česť vystúpiť s prejavom pred poslancami Štátnej dumy Federálneho zhromaždenia Ruskej Federácie“. 

Táto iniciatíva vzišla zo strany predsedu Štátnej dumy FZ RF Viačeslava Viktoroviča Volodina na bilaterálnom rokovaní v Moskve.

Oficiálna cesta po desiatich rokoch

Predseda Národnej rady Slovenskej republiky Andrej Danko odcestoval v nedeľu spolu s delegáciou na oficiálnu návštevu Ruskej federácie.

Odporúčame:
Rusko je podľa Danka doležitým obchodným a investičným partnerom Slovenska

V rámci pracovného programu sa stretol s predsedom Štátnej dumy Federálneho zhromaždenia Ruskej federácie Vjačeslavom Volodinom, predsedníčkou Rady federácie Federálneho zhromaždenia Ruskej federácie Valentinou Matvijenko, ako aj so svetovým šachovým veľmajstrom a súčasným podpredsedom Výboru pre medzinárodné vzťahy Štátnej dumy Federálneho zhromaždenia Ruskej federácie Anatolijom Karpovom.

Parlamentná delegácia je na oficiálnej ceste po desiatich rokoch.

Viac k témam: Andrej Danko, Rusko
Zdroj: Webnoviny.sk – Andrej Danko bude historicky prvým Slovákom, ktorý vystúpi v ruskej Štátnej dume © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Horskí záchranári zasahovali vo Vysokých Tatrách, pod vrcholom Kriváňa zomrel po páde a zranení hlavy turista

Na mieste začali okolití svedkovia s oživovaním.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *