Home / SLOVENSKO / Spoločnosť KOSIT odstráni čiernu skládku na Luníku IX., vyvezie viac ako 740 ton odpadu

Spoločnosť KOSIT odstráni čiernu skládku na Luníku IX., vyvezie viac ako 740 ton odpadu

15.11.2019 (Webnoviny.sk) – Spoločnosť KOSIT začala na základe požiadaviek a objednávky magistrátu mesta Košice s postupným odstraňovaním čiernej skládky v mestskej časti Košice – Luník IX na ulici Hrebendova. Informoval o tom Jozef Verbovský zo spoločnosti KOSIT.

Už predbežné obhliadky miesta pracovníkmi mesta Košice a KOSIT-u ukázali, že samotné vypratávanie nebude jednoduché, nielen z dôvodu náročnosti terénu, ale aj pre množstvo nahromadeného odpadu. Na základe odhadov ide o viac ako 740 ton odpadu. Čistenie čiernej skládky je naplánované do 13. decembra.

Mrzí nás, že vzhľadom k vysokému znehodnoteniu komunálneho odpadu tejto čiernej skládky musíme po dohode s Magistrátom mesta Košice pristúpiť ku jeho uskladneniu na skládke Veľké Ozorovce. Takýto odpad totiž nemá také vlastnosti, ktoré sú nevyhnutné k jeho energetickému zhodnoteniu, teda na výrobu tepla a elektrickej energie domácnostiam,“ uviedol riaditeľ Divízie služieb spoločnosti KOSIT Michal Hrabovský.

Práce na odstraňovaní čiernej skládky sú koordinované v súčinnosti so zástupcami mesta, mestskej časti a za účasti košickej mestskej polície. Tá bude počas celého čistenia lokality dohliadať na vytvorenie bezpečného prostredia pre prácu mechanizmov a zamestnancov spoločnosti KOSIT.

Viac k témam: likvidácia odpadu
Zdroj: Webnoviny.sk – Spoločnosť KOSIT odstráni čiernu skládku na Luníku IX., vyvezie viac ako 740 ton odpadu © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Šimečka: Vláda teraz opravuje to, na čo opozícia v súvislosti s novelou Trestného zákona mesiace upozorňovala (video)

Šimečka uviedol, že sa na mimoriadnej schôdzi v strede leta stretávajú pre babráctvo a amaterizmus vlády Roberta Fica.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *