nedeľa , 12 júla 2020
Home / SLOVENSKO / Foto: Záchranári v Tatrách ratovali poľského turistu, bol vyčerpaný a premočený

Foto: Záchranári v Tatrách ratovali poľského turistu, bol vyčerpaný a premočený

13.11.2019 (Webnoviny.sk) – Členovia Horskej záchrannej služby (HZS) v utorok večer pomáhali v Západných Tatrách vyčerpanému poľskému turistovi.

“Poľskí záchranári nám večer 12. novembra ohlásili, že v oblasti Pyšného sedla sa nachádza 45-ročný turista, ktorý potrebuje pomoc. Muž bol bez zranení, avšak vo veľmi nepriaznivom počasí sprevádzanom mimoriadne silným vetrom bol vyčerpaný a premočený. Turista sa napokon presunul z Pyšného sedla na vrchol Blyšť, kde mu prišli pomôcť štyria záchranári HZS zo Západných Tatier. Muža zateplili a v ich sprievode zišiel k terénnemu vozidlu HZS v Račkovej doline. Odtiaľ spolu pokračovali do domu HZS v Žiarskej doline, kde poľský turista prečkal noc,” informovala o akcii HZS.

Horská záchranári zároveň upozorňujú turistov, že vo vysokých polohách nad pásmom lesa v nadmorskej výške od 1 800 – 1 900 metrov sa nachádza súvislá snehová pokrývka a pretrvávajú zimné podmienky.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: poľský turista, Západné Tatry, Žiarska dolina
Zdroj: Webnoviny.sk – Foto: Záchranári v Tatrách ratovali poľského turistu, bol vyčerpaný a premočený © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Nominovať do súdnej rady zo strany ústavných činiteľov len nesudcov, je podľa právnika dobrý krok

Ministerka spravodlivosti Mária Kolíková predstavila reformu ústavného zákona v oblasti justície, na základe ktorej bude môcť Národná rada SR, prezidentka a vláda do Súdnej rady SR nominovať len nesudcov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *