Home / šport / Tenis / Djokovič v úvodnom zápase na Turnaji majstrov stratil iba tri gemy, Federer vyzve Thiema

10.11.2019 (Webnoviny.sk) – Srb Novak Djokovič začal súboj o post koncoročnej mužskej tenisovej jednotky, o ktorý bojuje so Španielom Rafaelom Nadalom, hladkým víťazstvom.

Zverenec slovenského trénera Mariána Vajdu si v nedeľňajšom úvodnom stretnutí skupiny Björna Borga poradil v londýnskej O2 Arene na koncoročnom výberovom turnaji Nitto ATP Finals s nováčikom na podujatí Matteom Berrettinim z Talianska za 64 minút 6:2, 6:1.

Djokovič v prvom sete dvakrát, v druhom až trikrát prelomil podanie súpera. Berrettini držal krok len v prvým štyroch gemoch do stavu 2:2. V druhom dejstve získal jediný gem za nepriaznivého stavu 0:4, keď brejkol favorita.

Vo večernom súboji Borgovej skupiny sa predstaví Švajčiar Roger Federer proti Rakúšanovi Dominicovi Thiemovi.

Nitto ATP Finals v Londýne – skupina Björna Borga

nedeľa

Novak Djokovič (Srb.-2) – Matteo Berrettini (Tal.-8) 6:2, 6:1 za 64 minút

Roger Federer (Švaj.-3) – Dominic Thiem (Rak.-5) hrá sa od 21.00 h

Turnaj majstrov či aktuálne Nitto ATP Finals je turnaj, ktorý má v tenisovom svete výsostné postavenie. Bojuje na ňom osmička najlepších hráčov sveta. V Londýne sa bude do 17. novembra hrať vo dvojhre o hlavnú odmenu 2 871 000 USD.

Získa ju šampión a k tomu 1500 bodov do rebríčka ATP. Za finálové víťazstvo tenista zinkasuje 1 354 000 USD a 500 bodov do rebríčka. Vo štvorhre si šampióni rozdelia prémiu 533 000 USD, za účasť organizátori garantujú každej dvojici 103 000 USD. Za každé víťazstvo v skupine je pripravených 40 000 USD.

Viac k témam: Nitto ATP Finals v Londýne, Turnaj majstrov
Zdroj: Webnoviny.sk – Djokovič v úvodnom zápase na Turnaji majstrov stratil iba tri gemy, Federer vyzve Thiema © SITA Všetky práva vyhradené.