Home / SVET / Do vojaka z KĽDR vypálili kolegovia 40 striel, je vo vážnom stave

Do vojaka z KĽDR vypálili kolegovia 40 striel, je vo vážnom stave

SOUL 14. novembra (WebNoviny.sk) – Severokórejského vojaka, ktorý ušiel v prísne stráženej demilitarizovanej zóne medzi oboma Kóreami, zasiahlo najmenej päť guliek a je v kritickom stave.

Vojak podnikol riskantný kúsok v pondelok v hraničnej obci Panmundžom, pričom štyria kolegovia naňho vypálili približne 40 striel. Dezertérovi sa však podarilo hranice prekročiť a juhokórejskí vojaci, ktorí naňho nestrieľali, ho našli na ich strane ukrytého pod kopou lístia.

Odporúčame:
Utekajúceho vojaka z KĽDR postrelili kolegovia z Južnej Kórey

Lekári vytiahli z mužovho tela doteraz päť guliek, dve ďalšie by však podľa nich mohli byť ešte stále vo vnútri. „Do rána ešte nenadobudol vedomie a nedokáže ani sám dýchať, jeho život sa však môže podariť zachrániť,“ uviedol na margo jeho zdravotného stavu predstaviteľ juhokórejskej armády Suh Uk.

Do Južnej Kórey ujde každoročne okolo tisíc obyvateľov komunistickej Kórejskej ľudovodemokratickej republiky (KĽDR), avšak veľmi zriedkavo cez demilitarizovanú zónu, ktorá jej jedným z najprísnejšie strážených miest na svete. Severná a Južná Kórea sú technicky stále vo vojne, keďže konflikt z rokov 1950 – 1953 neukončila mierová dohoda.

Viac k témam: KĽDR, Severná Kórea
Zdroj: Webnoviny.sk – Do vojaka z KĽDR vypálili kolegovia 40 striel, je vo vážnom stave © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Bezpečnostná služba vraj vyhodila do vzduchu vlak na ruskom Ďalekom východe

Údajne ide o druhú fázu operácie SBU na vyradenie železničnej trate Bajkal-Amur z prevádzky. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *