Home / SVET / Britská premiérka obvinila Rusko z podkopávania demokratických spoločností

Britská premiérka obvinila Rusko z podkopávania demokratických spoločností

LONDÝN 14. novembra (WebNoviny.sk) – Britská premiérka Theresa Mayová ostro skritizovala Rusko a obvinila ho, že zasahuje do volieb iných štátov a uskutočňuje kybernetické špionážne útoky. Boli to pritom doteraz najostrejšie slová Mayovej na adresu Kremľa.

Odporúčame:
Putin a Trump sa zhodli na potrebe poraziť Islamský štát v Sýrii

Na bankete v Londýne premiérka vyhlásila, že vláda ruského prezidenta Vladimira Putina sa pokúša podkopávať slobodné demokratické spoločnosti. Podľa jej slov „šíri nepravdivé príbehy“ s cieľom „rozsiať na Západe spory“. Dodala, že Británia o „neustále konflikty“ s Ruskom nemá záujem a bude ochraňovať svoje záujmy.

Mayovej odkaz Putinovi

Mayová uviedla, že má pre Putina „jednoduchý odkaz“ a síce, že si musí zvoliť „veľmi odlišnú cestu“ od tej, v rámci ktorej Moskva v posledných rokoch anektovala Krym, vyvolala konflikt na Ukrajine a uskutočnila kybernetické útoky voči vládam a parlamentom naprieč Európou.

„Rusko opakovane narušilo vzdušné priestory viacerých európskych štátov a pokračuje v kybernetickej špionáži a rozvratoch. To zahŕňa, okrem mnohých ďalších, miešanie sa do volieb a hackerské útoky na dánske ministerstvo zahraničia či Bundestag,“ uviedla premiérka.

Johnson navštívi Rusko

Podľa jej slov by Rusko mohlo byť cenným partnerom pre Západ, keby „hralo podľa pravidiel“. „Vieme, čo robíte, ale neuspejete,“ odkázala do Moskvy Mayová.

Mayovej slová sú v ostrom protiklade s vyjadrením amerického prezidenta Donalda Trumpa, ktorý minulý týždeň povedal, že verí Putinovi, ktorý poprel akékoľvek zásahy do minuloročných prezidentských volieb v USA.

Britský minister zahraničia Boris Johnson by mal Rusko navštíviť v decembri.

Viac k témam: Rusko, Theresa Mayová, Veľká Británia, Vladimir Putin
Zdroj: Webnoviny.sk – Britská premiérka obvinila Rusko z podkopávania demokratických spoločností © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Bezpečnostná služba vraj vyhodila do vzduchu vlak na ruskom Ďalekom východe

Údajne ide o druhú fázu operácie SBU na vyradenie železničnej trate Bajkal-Amur z prevádzky. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *