Home / EKONOMIKA / Automobilový priemyseľ / Automobilka Ferrari v treťom štvrťroku dosiahla čistý zisk 169 miliónov eur

Automobilka Ferrari v treťom štvrťroku dosiahla čistý zisk 169 miliónov eur

5.11.2019 (Webnoviny.sk) – Talianska automobilka Ferrari vylepšila prognózu svojho zisku vzhľadom na dobrý výkon v treťom kvartáli, vrátane 9-percentného rastu dodávok áut. Výrobca športových vozidiel v pondelok informoval, že počas júla až septembra dosiahol čistý zisk 169 mil. eur.

Išlo síce o pokles oproti zisku v sume 287 mil. eur v rovnakom období vlaňajška, ale vtedy firma profitovala z jednorazovej daňovej výhody. Zisk automobilky pred úrokmi, zdanením a odpismi v treťom štvrťroku posilnil o 11 percent na 311 mil. eur.

Firma Ferrari predpokladá, že za celý rok dosiahne čisté tržby 3,7 mld. eur, hoci doteraz predpovedala, že budú v objeme 3,5 mld. eur. Automobilka vylepšila aj predpoveď zisku pred úrokmi, zdanením a odpismi na 1,27 mld. eur z úrovne 1,25 mld. eur.

Spoločnosť Ferrari v treťom štvrťroku na trh dodala 2 474 áut. Jej dodávky v Európe stúpli dvojciferným tempom, na trhoch Severnej a Južnej Ameriky stagnovali a v Číne oslabili o dve percentá.

Viac k témam: zisk
Zdroj: Webnoviny.sk – Automobilka Ferrari v treťom štvrťroku dosiahla čistý zisk 169 miliónov eur © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Dopady šírenia variantu omikron na Slovensku intenzívne riešia aj slovenské automobilky

Žilinská Kia už pri týždennom porovnaní eviduje nárast počtu pozitívnych ako aj tých v karanténe.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *