Home / SVET / Nemecká vláda chce zakázať konverznú terapiu homosexuálov, každý rok ju podstúpi asi tisíc ľudí

Nemecká vláda chce zakázať konverznú terapiu homosexuálov, každý rok ju podstúpi asi tisíc ľudí

4.11.2019 (Webnoviny.sk) – V Nemecku zverejnili návrh zákona, ktorým chce vláda zakázať takzvanú konverznú terapiu homosexuálov. Cieľom zákona je podľa nemeckých médií zastaviť skupiny ponúkajúce takéto služby maloletým osobám. Za porušenie zákona by hrozila pokuta alebo až rok odňatia slobody.

Plnoleté osoby budú môcť o konverznú terapiu naďalej požiadať, no podľa návrhu zákona budú musieť dokázať, že tak nerobia z donútenia, pod hrozbou alebo na základe podvodu.

Chce vyslať dôležitú správu

Opatrenie oznámil nemecký minister zdravotníctva Jens Spahn, ktorý sa podľa denníka Deutsche-Welle vyjadril, že z konverznej terapie sú ľudia chorí a nie naopak.

Podľa politika z Kresťanskodemokratickej únie (CDU) nemeckej kancelárky Angely Merkelovej, ktorý je sám gej, by zákaz mohol vyslať dôležitú správu „všetkým, ktorí majú ťažkosti s ich homosexualitou„. „Je v poriadku byť tým, kým ste,“ povedal Spahn. Minister pritom plány na zákaz takýchto terapií oznámil už v júni.

Hypnóza a elektrošoky

Konverzná terapia je akákoľvek forma takzvanej liečby, ktorej cieľom je zmeniť sexuálnu orientáciu človeka alebo zmenšiť jeho príťažlivosť k osobám rovnakého pohlavia. Podľa odborníkov je to však zavádzajúce, pretože pre to neexistuje žiaden vedecký podklad.

Niektoré formy konverznej terapie zahŕňajú hypnózu a elektrošoky. Podľa ľudskoprávnej organizácie Nadácia Magnusa Hirschfelda v Nemecku každý rok podstúpi konverznú terapiu približne tisíc ľudí.

Viac k témam: homosexuáli, návrh zákona
Zdroj: Webnoviny.sk – Nemecká vláda chce zakázať konverznú terapiu homosexuálov, každý rok ju podstúpi asi tisíc ľudí © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Mobilizácia prebieha „podľa plánu“, ale nie je dostatok výcvikových zariadení, hovorí Zelenskyj

Ukrajinci už cvičia v rámci Ukrajinskej légie v Poľsku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *