Home / SVET / S filipínskym prezidentom Dutertem máme skvelý vzťah, uviedol Trump

S filipínskym prezidentom Dutertem máme skvelý vzťah, uviedol Trump

MANILA 13. novembra (WebNoviny.sk) – Americký prezident Donald Trump má podľa vlastných slov so svojím filipínskym kolegom Rodrigom Dutertem „skvelý vzťah“. Vyjadril sa tak po ich dlho očakávanej schôdzke vo filipínskom hlavnom meste Manila.

Nie je však jasné, či sa obaja lídri rozprávali aj o porušovaní ľudských práv v tejto ázijskej krajine. Predchádzajúca americká vláda totiž ostro odsudzovala Duterteho vojnu proti drogám, ktorá si vyžiadala už takmer 4 000 obetí a údajne podkopáva základné ľudské práva.

Odporúčame:
Verím tajným službám, reagoval Trump na otázky týkajúce sa údajného ruského zasahovania do vlaňajších volieb

Prvé stretnutie Trumpa a Duterteho, ktoré sa konalo počas summitu Združenia krajín juhovýchodnej Ázie (ASEAN), bolo pozorne sledované, keďže ani jeden z prezidentov si nezvykne klásť servítku pred ústa.

Počas následného súkromného stretnutia sa podľa americkej strany téma ľudských práv krátko objavila v rámci diskusie o vojne proti drogám, Biely dom však detaily neposkytol. Hovorca filipínskeho prezidenta naopak povedal, že sa o tejto téme nehovorilo. Trumpova návšteva Filipín je poslednou v rámci jeho turné po Ázii, ktoré zahŕňalo tiež Japonsko, Južnú Kóreu, Čínu a Vietnam.

Viac k témam: Donald Trump, Filipíny, USA
Zdroj: Webnoviny.sk – S filipínskym prezidentom Dutertem máme skvelý vzťah, uviedol Trump © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Bezpečnostná služba vraj vyhodila do vzduchu vlak na ruskom Ďalekom východe

Údajne ide o druhú fázu operácie SBU na vyradenie železničnej trate Bajkal-Amur z prevádzky. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *