Home / SVET / Utekajúceho vojaka z KĽDR postrelili kolegovia z Južnej Kórey

Utekajúceho vojaka z KĽDR postrelili kolegovia z Južnej Kórey

SOUL 13. novembra (WebNoviny.sk) – Vojaci z Kórejskej ľudovodemokratickej republiky (KĽDR) postrelili svojho kolegu, ktorý sa v pondelok pokúšal ujsť z vojenského stanovišťa v severnej časti dediny Panmundžom do jej južnej časti. Informovala o tom armáda Južnej Kórey. Po incidente ho previezli do nemocnice, aké zranenia utrpel, zatiaľ nie je známe.

Od skončenia kórejskej vojny, ktorá trvala od roku 1950 do roku 1953, sa podarilo ujsť na juh približne 30-tisíc Severokórejčanom, väčšina z nich však unikla cez Čínu. Cez prísne stráženú hranicu sa príležitostne pokúšajú ujsť aj vojaci. Streľba na kolegu je však ojedinelá.

Odporúčame:
KĽDR buduje jadrový arzenál, aby sa iným vyhrážala katastrofou, uviedol šéf Pentagonu

Po skončení vojny uzavreli bojujúce strany prímerie v dedine Panmundžom, ktorá sa nachádza vnútri štyri kilometre širokej Demilitarizovanej zóny oddeľujúcej obe Kórey. Z každej strany oblasť strážia stovky tisíc vojakov, ostnatý drôt, protitankové zábrany a predpokladá sa, že je v nej rozmiestnených viac ako milión nášľapných mín. V oblasti nežijú civilisti a na situáciu dohliada veliteľstvo OSN a Severná Kórea.

Viac k témam: Južná Kórea, KĽDR Kórejská ľudovodemokratická republika, Severná Kórea
Zdroj: Webnoviny.sk – Utekajúceho vojaka z KĽDR postrelili kolegovia z Južnej Kórey © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Briti zvažujú presun výcviku vojakov na Ukrajinu, pre Rusov budú inštruktori legálnym cieľom, tvrdí Medvedev

Spojené kráľovstvo a ostatní členovia NATO sa doteraz vyhýbali zriadeniu vojenskej prítomnosti na Ukrajine, aby znížili riziko priameho konfliktu s Ruskom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *