Home / šport / Ostatné športy / Po voľnej jazde je Rajičová v Osake desiata, víťazkou Medvedevová, tance na ľade ovládli Kanaďania

Po voľnej jazde je Rajičová v Osake desiata, víťazkou Medvedevová, tance na ľade ovládli Kanaďania

OSAKA 12. novembra (WebNoviny.sk) – Slovenská reprezentantka Nicole Rajičová skončila desiata v súťaži sólistiek na pretekoch krasokorčuliarskej Grand Prix ISU NHK Trophy v japonskej Osake. Po desiatom najlepšom krátkom programe pridala Rajičová jedenástu voľnú jazdu a v súčte to 22-ročnej rodáčke z amerického Garden City stačilo na desiatu priečku so ziskom 159,78 bodu.

Víťazkou sa stala ruská favoritka Jevgenija Medvedevová (224,39 b.). Úradujúca majsterka sveta aj Európy suverénne ovládla obe časti súťažného programu a predčasne si zabezpečila účasť vo finále Grand Prix 7.- 10. decembra v japonskej Nagoji.

Odporúčame:
Tance pre obhajcov titulu, Slováci skončili na ôsmom mieste

„Nie som spokojná s voľnou jazdou. Zvládla som však náročnú kombináciu v druhej polovici, čo bola najlepšia vec z celého môjho vystúpenia v pretekoch,“ uviedla Jevgenija Medvedevová. Druhá v konečnom poradí Talianka Carolina Kostnerová zaostala o 12,15 bodu. Tretie miesto si vybojovala Ruska Polina Curská (210,19).

Súťaž športových dvojíc ovládli Číňania Wen-ťing Suej, Cchung Chan, ktorí dostali od rozhodcov 234,53 bodu. Rusi Xenia Stolbovová a Fiodor Klimov zaostali o 11,79 bodu. Medzi mužmi sa z celkového triumfu teší Rus Sergej Voronov (271,12 b), ktorý viedol už aj po krátkom programe. Druhý skončil Američan Adam Rippon a tretí Alexej Byčenko z Izraela.

Medzi tanečníkmi v Osake dominovali Kanaďania Tessa Virtueová, Scott Moir. Úradujúci majstri sveta vyhrali obe časti súťaže v tancoch s výsledným súčtom 198,64 bodu. Virtueová a Moir pridali druhé víťazstvo na pretekoch GP ISU v sezóne (predtým Kanadská korčuľa v Regine) a predčasne si zabezpečili miestenku na finálové preteky v Nagoji.

Druhú priečku si po krátkom tanci udržali Američania Madison Hubbellová, Zachary Donohueová (188,35) pred Talianmi Annou Cappelliniovou a Lucom Lanottem (186,56).

GRAND PRIX ISU- NHK TROPHY – OSAKA

súhrn výsledkov

Ženy – po voľnej jazde: 1. Jevgenija Medvedevová (Rus.) 224,39 bodu, 2. Carolina Kostnerová (Tal.) 212,24, 3. Polina Curská (Rus.) 210,19, … 10. Nicole Rajičová (SR) 159,78.

Športové dvojice – po voľnej jazde: 1. Wen-ťing Suej, Cchung Chan (Čína) 234,53 bodu, 2. Xenia Stolbovová, Fiodor Klimov (Rus.) 222,74, 3. Kristina Astachovová, Alexej Rogonov (Rus.) 203,64

Muži – po voľnej jazde: 1. Sergej Voronov (Rus.) 271,12 b, 2. Adam Rippon (USA) 261,99, 3. Alexej Byčenko (Izr.) 252,07

Tance na ľade – po voľnom tanci: 1. Tessa Virtueová, Scott Moir (Kan.) 198,64 b, 2. Madison Hubbellová, Zachary Donohue (USA) 188,35, 3. Anna Cappelliniová, Luca Lanotte (Tal.) 186,56.

Viac k témam: Jevgenija Medvedevová, krasokorčuľovanie, Nicole Rajičová
Zdroj: Webnoviny.sk – Po voľnej jazde je Rajičová v Osake desiata, víťazkou Medvedevová, tance na ľade ovládli Kanaďania © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Petra Vlhová je v najlepšom období svojej kariéry, tvrdí jej tréner Mauro Pini. Aké má ciele v ďalšej sezóne?

Vlhová strávila dva augustové týždne na argentínskom súostroví Ohňová zem.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *